اخبار سیاسی

زلزله چند هزار ریشتری در بورس

ادامه ریزش سنگین بازار بورس اعتراض های زیادی را در پی داشته است. بسیاری از سهامداران از عملکرد دولت ابراهیم رئیسی در این رابطه انتقاد می نمایند و می گویند این رویه خلاف وعده های دولت است.

9 آذر 1400

واکنش ژاپن به آزمایش موشکی کره شمالی: توانمندی های دفاعی مان را افزایش می دهیم

فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن ضمن محکوم کردن آزمایش موشکی کره شمالی بیان کرد که ژاپن توانمندی های دفاعی برای حفاظت از مردم حریم آبی و هوایی این کشور را تقویت خواهد نمود.

21 آبان 1400

گزارش، وحشت کمبود مواد غذایی و نوشیدنی در انگلیس

کمبود بعضی مایحتاج ضروری مردم انگلیس سبب شده تا شهروندان این کشور به فروشگاه ها هجوم برده و نیازهای خود را به خصوص پیش از کریسمس تامین نمایند.

9 آبان 1400

حمایت از بورس با برطرف انحصار و مقابله با قیمت گذاری دستوری

وزیر امور مالی و دارایی گفت: برای حمایت از بازار سرمایه، توسعه نهادها، برطرف انحصار، بهره گیری از ابزار های نو، تقویت بازار اولیه، مقابله با قیمت گذاری دستوری و جلوگیری از دخالت در قیمت سهام در دستور کار خواهد بود.

7 آبان 1400

افزایش قیمت خودرو در شروع هفته سوم مهر ، قیمت خودرو امروز 17 مهر

به گزارش خبرنگاران، قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز شنبه 17 مهر افزایشی بودند. قیمت پراید 111 بعد از یک ماه مجدد قیمت 155 میلیون تومان را ثبت کرد. قیمت پراید 151 به 154 میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

1 آبان 1400

روسیه و چرنوبیلی دیگر؟ ماجرای ابری پهناور از تشعشعات هسته ای

محققان می گویند، دلیل مشاهده ابری از تشعشعات هسته ای در اواخر سپتامبر 2017 در اروپا فقط می تواند به حادثه ای در تاسیسات هسته ای مایاک، در کوهستان اروال روسیه مربوط باشد. روسیه هم در آن زمان تایید کرده بود که در این منطقه این ابر مشاهده شده است. اما این کشور...

27 مهر 1400

اسلامی: دولت به اجرای قانون هسته ای مقید است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: هم دولت و هم سازمان انرژی اتمی به اجرای قانون راهبردی هسته ای مجلس مقید هستند.

24 مهر 1400

ایده سیاستی سند ملی مسجد تحقق مسجد جامعه پرداز است، مساجد محور جامعه پردازی هستند

دبیر کمیته تخصصی تدوین سند ملی مسجد گفت: موضوع مساجد در جامعه پردازی به این معناست که مسجد برای شناسایی، پاسخ یابی و حل مسائل اجتماعی در محیط پیرامونی خود فعال می گردد و با استفاده از ظرفیت های مسجد به سمت پیدا کردن راهکار و پاسخ برای حل این مسائل حرکت...

13 مهر 1400

اسناد خسارات متفقین به ایران در دوره اشغال

به گزارش خبرنگاران، آرشیو ملی ایران (سازمان اسناد و کتابخانه ملی) در هشتادمین سالگرد اشغال ایران از طریق نیروهای متفقین در شهریور 1320، اسنادی از خسارات وارده به کشور در دوره حضور قوای متفقین و تلاش دولت انگلیس برای سانسور اخبار جنگ و پیگرد مظنونان مخالف...

28 شهریور 1400

لزوم اتخاذ سیاست های مربوطه برای صادرات واکسن از طرف وزارت بهداشت

مدیر گروه تحقیقات فراوری واکسن کووایران برکت گفت: اگر ما دیر وارد صادرات شویم فرصت صادرات را از دست خواهیم داد.

7 شهریور 1400

جشنواره پژوهش و نوآوری؛ محرک توسعه در شهرها و روستاها

شهر: با توجه به اینکه پایه توسعه شهرهای خلاق و نوآور؛ خلاقیت، دانش و دانایی است و دانایی را تبدیل به ثروت و قدرت می نماید، جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری می تواند موثر و محرک توسعه در شهرها و روستاهای کشور باشد.

31 مرداد 1400

فرودگاه کابل بازگشایی شد

یک ژنرال ارتش آمریکا بامداد سه شنبه اعلام نمود فرودگاه کابل که به وسیله نیروهای آمریکایی تعطیل شده بود مجدداً بازگشایی شده است.

28 مرداد 1400

اجاره بها سر به فلک کشید

تیغ تیز بی سر و سامانی اجاره بر گلوی اقشار آسیب پذیر توصیف وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از شرایط کنونی است؛ از طرف دیگر بررسی ها از رشد اجاره بها در مقایسه با اوایل تابستان و حتی نسبت به دو هفته قبل حکایت دارد و ظاهرا اعتنای چندانی به سقف مجاز افزایش 25 درصد...

27 مرداد 1400

آخرین شرایط پیشرفت پروژه راه آهن بوشهر ، شیراز

عبدالکریم گراوند پیش از ظهر پنج شنبه در بازدید از پروژه راه آهن گفت: این پروژه در شرایط سخت تحریمی آغاز شده و نقش به سزایی در توسعه استان بوشهر و اقتصاد ملی ایفا می کند.

25 مرداد 1400

آمریکا به نقض قوانین بین المللی اهمیتی نمی دهند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه ای توضیح داد: آمریکا به نقض قوانین بین المللی اهمیتی نمی دهند.

24 مرداد 1400

انتقاد تند محمدحسین لطیفی از ساخت دودکش 2

محمدحسین لطیفی ـ کارگردان سریال دودکش ـ در یادداشتی، اعتراض خود را نسبت به ساخت دودکش 2 بدون اجازه وی به نام صاحب اثر گفت.

22 مرداد 1400

پاسخ کابل به اردوغان: تأمین امنیت افغانستان با نیروهای امنیتی افغان است

معاون سخنگوی رییس جمهور افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر رییس جمهور ترکیه گفت تامین امنیت وجب وجب خاک افغانستان مسوولیت حکومت و به ویژه نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور است.

8 مرداد 1400

لغو پروازهای مسکو به محض دریافت ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: این ساز مان تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص پروازها است و در صورت صدور ابلاغیه این ستاد در خصوص لغو پروازهای مسکو به علت شیوع کرونا در روسیه، پروازهای کشورمان در این راستا لغو خواهد شد.

4 مرداد 1400

راه اندازی اولین مرکز رسمی نمایندگی تعمیرات اپل در تهران

رپرتاژ آگهی- خبری خوش برای تمامی افرادی که از محصولات اپل استفاده می نمایند افتتاح نمایندگی تعمیرات اپل زیر نظر این کمپانی محبوب در ایران می باشد.

2 مرداد 1400

آیا پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری آخرین نسل کنسول های بازی خواهند بود؟

نزدیک به هشت سال است که از عرضه کنسول های نسل هشتم سونی و مایکروسافت می گذرد. پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در اکتبر 2013 به بازار آمدند و گیمرها را به طور رسمی وارد عصر تازهی از بازی های ویدیویی کردند؛ عصری که با پیشرفت های فنی زیادی همراه بود و فصلی تازه از...

31 تیر 1400
تعداد: (75)