مجموعه داستان خواب های کرم ابریشم منتشر شد

به گزارش وبلاگ جعبه ، داستان های این مجموعه در ایران امروز و بین نسل های گوناگون رخ می دهد. انسان هایی که برای رسیدن به آنچه که موفقیت می پندارند کوشش می نمایند؛ اما چشم اندازی پیش روی خود ندارند.

مجموعه داستان خواب های کرم ابریشم منتشر شد

در داستان چشمِ سیاه را فراموش نمی کنی جراح ارشد بیمارستان و استاد دانشگاه، با مرگ ناخواسته یکی از بیماران به شدت متاثر می گردد در حالی که دیگران تصور می نمایند چنین اتفاقی برای یک پزشک باتجربه عادی است. در داستان سولاریس استاد تئاتر، خبر اجرای مجدد نخستین نمایشنامه ای که نوشته بود را می شنود و سال هایی را به یاد می آورد که سرشار از انرژی و پرتکاپو بود. در داستان آتش اژدها یک آشپز جوان شرکت نفت، برای کار در دکل نفتی به خلیج فارس اعزام می گردد؛ اما مشکل اینجاست که او به علت دریازدگی نمی خواهد این ماموریت را انجام دهد.

شخصیت های این مجموعه داستان، چه اهل هنر یا اندیشه باشند و چه فارغ از دغدغه های آن، از فشار زندگی روزمره رهایی ندارند. سیاست، اقتصاد، محیط زیست و همه آنچه که دنیا را می سازد، دائما روزگار آن ها را به تلاطم می اندازد و آینده را دورتر می برد. زمانی که هر کدام از آن ها از میانسالی می گذرند، گرفتار مسئله ای دیگر می شوند و آن خاطره هایی است که نمی توانند از فکر بیرون نمایند. زندگی آن ها با خانواده یا بدون آن هیچ وقت کامل نیست و تنها رویا پردازی ها و تفریح ها جوانی، می تواند اندکی آرامش موقت فراهم کند.

از این نویسنده، در سال های قبل رمان ماهی، طوطی و شیاطین میان رودان و زندگی نامه اسامه بن لادن، افسانه یا واقعیت منتشر شده است. محمد سرابی خبرنگار مطبوعاتی است و یادداشت هایی از او درباره جامعه، تاریخ و ادیان در روزنامه ها به چاپ رسیده است.

در یکی از داستان های خواب های کرم ابریشم می خوانیم:

در مدت کمی زندگیش عوض شد. گوشی موبایل تازه خرید. یک پراید قسطی از شرکت گرفت و شش ماه بعد آپارتمانشان را عوض کردند و به یوسف آباد آمدند. مبلمانشان نو شد و یک تلویزیون با صفحه بزرگ خریدند. زنش ساعت کار کمتری گرفت و دیگر مجبور نبود از صبح تا شب به شاگرد های پشت کنکوری درس بدهد. چند بار دست جمعی به گردش رفتیم و ما را برای شام توی رستوران های خوب کوهسار و بام تهران مهمان کرد. ما یعنی من و دختر موفرفری که با او دوست شده بودم و دوستیمان طول کشیده بود. یک جور سادگی توی کارشان داشتند. منو غذا را نگاه می کردند و درباره نام ها با هم حرف می زدند. زندگیشان تازه کمی راحت شده بود ولی خودشان را گم نکردند.

کتاب خواب های کرم ابریشم اثر محمد سرابی در 116 صفحه و به بهای 46هزار تومان از سوی نشر صاد منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "مجموعه داستان خواب های کرم ابریشم منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه داستان خواب های کرم ابریشم منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید