دلایل محدود و متوقف شدن فروش آنلاین بلیت اتوبوس چیست؟

به گزارش وبلاگ جعبه، تهران (پانا) - جمعی از کسب وکارهای آنلاین سفر در اعتراض به کاهش دستوری کارمزد از شرکت های آنلاین فعال در فروش بلیت اتوبوس و ایجاد انحصار و محدود و مسدودسازی خدمات ، از توقف و محدود کردن فروش آنلاین بلیت اتوبوس از مبدأ تهران تا اطلاع ثانوی خبر دادند.

دلایل محدود و متوقف شدن فروش آنلاین بلیت اتوبوس چیست؟

به گزارش ایسنا، آنالیز ها اما نشان می دهد فروش آنلاین بلیت اتوبوس پس از یک روز توقف کامل، درحال حاضر به صورت محدود در این پلتفرم ها ادامه دارد. یکی از این کسب و کارهای آنلاین سفر شرح می دهد: فروش بلیت اتوبوس از مبدأ تهران متوقف شده است و فقط بلیت دو شرکت اتوبوسرانی به صورت محدود عرضه می گردد؛ چرا که این دو شرکت مسافربری به رویه دستوری انجمن صنفی شرکت های مسافربری معترض هستند و با حذف واسطه و حفظ شرایط قبلی، فروش مستقیم بلیت به این پلتفرم ها را ادامه می دهند. ما هم به عنوان کسب و کار آنلاین با قطع فروش بلیت اتوبوس سایر شرکت ها از مبدأ تهران، فعلا و فقط بلیت اتوبوس های این دو شرکت را می فروشیم.

انجمن شرکت های مسافربری در 20 دی ماه 1400 به شرکت های مسافربری و آژانس ها اطلاع داده که پورسانت یا کارمزد فروش اینترنتی بلیت را به دو درصد کاهش داده است، درحالی که بعضی از کسب و کارهای آنلاین گفته اند مبلغ کارمزد قبلا سه تا پنج درصد بوده و با وضع تازه و کاهش کارمزد و با وجود هزینه های پشتیبانی و خدمات و ضررهای مالی گاه و بیگاه، فروش اینترنتی بلیت اتوبوس جذابیتی نمی تواند داشته باشد.

درحالی که بعضی از این کسب و کارهای آنلاین معتقدند این اقدام انجمن صنفی شرکت های مسافربری، نوعی انحصارگیری و بازی در زمین واسطه ها است، اما احمد نوذری ـ رییس کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل مسافر ـ گفته که شرکت های فروش آنلاین از هر بلیت اتوبوس، تا پنج درصد سود دریافت می نمایند که فشار زیادی را به شرکت های حمل ونقل وارد می نماید و برای همین در ابلاغیه تازه، تصمیم گرفته شد این کارمزد به دو درصد کاهش پیدا کند.

او این مطلب را هم اضافه نموده که قیمت اتوبوس تا 10 میلیارد تومان افزایش یافته است و هزینه های شرکت های حمل ونقل به شدت زیاد شده است.

اکنون سه کسب وکار آنلاین سفر که مدعی اند بیش از 70 درصد بازار فروش آنلاین بلیت اتوبوس را در اختیار دارند، با انتشار بیانیه ای در اعتراض به این تصمیم، اعلام کردند: در روزگار سخت مالی و شرایط نگران نماینده همه گیری کرونا، کسب وکارهای آنلاین نقشی جدی در تسهیل و تسریع ارائه خدمات و کاهش دغدغه مردم عزیز کشورمان داشته اند و در این سال ها با ارائه راهکارهای ابتکاری و کم هزینه، پیشران توسعه صنعت حمل ونقل بوده اند.

حال، اما اقلیتی بار دیگر نقش آفرین شده و در اقدامی بی سابقه، با ترجیح منافع سنتی-صنفی بر منافع جامعه، تصمیم به محدودکردن فروش اینترنتی بلیت اتوبوس های بین شهری گرفته اند تا در آستانه سفرهای نوروزی منتظر بازگشت به روزگار بازار سیاه بلیت اتوبوس و سردرگمی مردم باشیم. تصمیمی که این روزها به نام حمایت از حقوق مسافران و شرکت های مسافربری از سوی انجمن صنفی شرکت های اتوبوسرانی ابلاغ شده، ما کسب وکارهای آنلاین را در کنار عموم جامعه و شرکت های ارائه دهنده خدمات، به طور جدی نگران آینده خدمات حمل و نقل اتوبوسی نموده است.

کاهش دستوری، بدون توجیه و بیش از 50 درصدی کارمزد فروش محصولات از کسب وکارهای آنلاین این حوزه، شامل اشکالات متعددی است که در روزهای اخیر به وسیله کارشناسان مختلف از زوایای بسیاری آنالیز شده، اما دوباره ضروری است تاکید کنیم که این اقدام بی هیچ تردیدی، نه به نفع مردم و نه به نفع صنعت حمل ونقل و تدوین نمایندگان آن خواهد بود؛ چراکه صدمات و خسارات این طرح به جامعه و کسب وکارهای بومی، به مراتب بیشتر از یاری به آن ها است.

بعضی ایرادات وارده به طرح فوق:

1- ضررده بودن فعالیت آنلاین در این رده محصول و عدم تمایل شرکت ها به خدمت رسانی ذیل این شرایط (با توجه به این نکته که تمام هزینه های پشتیبانی مسافر بر عهده شرکت های آنلاین ارائه نماینده این خدمات است.)

2- نبود هیچ راه جایگزین برای خدمت رسانی آنلاین در شرایط فعلی و سردرگمی در بازار بلیت اتوبوس

3- محدودیت در تهیه بلیت آنلاین، بازگشت ازدحام به ترمینال ها، افزایش مسائل کنترلی و بالا رفتن خطر ابتلا به بیماری کرونا

4- مهیا شدن بستر برای فساد در تهیه بلیت، از جمله خرید با رابطه، پشت پرده و بدون شفافیت. افزایش دلالی و درنتیجه افزایش نارضایتی مردم

5- آسیب مالی به شرکت های مسافربری

امضانمایندگان این بیانیه صریحا اعلام می نمایند که رشد و توسعه در فضای رقابت ایجاد می گردد و کیفیت خدمات با تسهیل و تنوع انتخاب کاربران بالا می رود. ایجاد انحصار، محدودسازی سرویس دهندگان آنلاین و مسدود کردن خدمات آنان به هیچ وجه به صنعت حمل ونقل جاده ای یاری ننموده و نخواهد نمود. ما با تکیه بر نیروی توانمند انسانی و شناخت داده محور از سلیقه هموطنان، در بستر رقابتی سالم، افق جذب اعتماد کاربران را نقشه راه خود می دانیم، آنچه بی شک بدون احتیاج به مداخلات سلبی میسر بوده و باعث ادامه حرکت در جهت رشد شرکت های ارائه خدمات فروش اینترنتی بلیت خواهد شد.

در این بین، مهم ترین حمایت وزارت و نهادهای سیاست گذار از کسب وکارهای اینترنتی ایران، کاهش دخالت ها، برطرف ده ها مجوز و محدودیت غیرضروری و تغییرات بدون هدف خواهد بود که هر روز در حال تحمیل شدن به این صنعت است. بالاترین سرمایه این گروه اعتماد کاربران و امید همکارانمان است. این گونه اقدامات سلبی علاوه بر لطمه به اعتماد کاربران، امید نیروی انسانی فعال در این صنعت را کاهش داده و جامعه را دچار تحمل سختی و خطرات جبران ناپذیر خواهد نمود.

در این بیانیه بعلاوه از مراجع تصمیم گیر در سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور درخواست شده است از تجربه های شکست خورده پیشین درس گرفته و با ورود به این موضوع، از اقداماتی که با منطق دنیای دیجیتال امروزی سازگار نیست، جلوگیری کند.

امضانمایندگان این بیانیه در سرانجام اعلام نموده اند که تا برطرف مسائل ایجادشده و برای احقاق حقوق مسافران، از فروش آنلاین بلیت اتوبوس (از مبدا تهران) در پلتفرم های خود تا اطلاع ثانوی صرف نظر خواهند کرد. این در حالی است که ما همانند گذشته، آمادگی همه جانبه خود را برای مشورت فنی و یاری به سازمان های ذی صلاح اعلام می کنیم.

با این وجود، نوذری ـ رییس کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل مسافری ـ گفته که این اقدام هیچ تاثیری در خدمات رسانی به مردم ندارد و از بین شش شرکت بزرگِ فروش، سه شرکت و بعلاوه سرانجامه ها فروش بلیت را همچنان ادامه می دهند. این درحالی است که آن کسب و کارهای آنلاین سفر معتقدند با توقف فروش آنلاین در سه پلتفرمی که بیش از 70 درصد بازار را پوشش می دهد، نه تنها درگاه فروش اینترنتی بلیت اتوبوس از بین می رود که دوباره مردم به سرانجامه ها روانه خواهند شد، بازار سیاه شکل می گیرد، واسطه ها قدرت پیدا می نمایند و عقب گردی 10 ساله خواهیم داشت.

بحث بر سر کاهش کارمزد فروش بلیت اتوبوس درحالی بین کسب و کارهای آنلاین و انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل مسافری ادامه دارد که قرار نیست ما به ازای کاهش کارمزد فروش آنلاین، قیمت بلیت اتوبوس کمتر گردد، چنان که رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای چندی پیش حتی با وجود لغو محدودیت های کرونا، توضیح داد قرار نیست قیمت بلیت اتوبوس کاهش پیدا کند و این توجیه را آورد که راننده ها در دوران کرونا به خاطر کاهش تعداد مسافر ضرر نموده اند و قیمت بلیت اتوبوس بابت هر نفر کیلومتر، پایین تر از هزینه آن است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دلایل محدود و متوقف شدن فروش آنلاین بلیت اتوبوس چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل محدود و متوقف شدن فروش آنلاین بلیت اتوبوس چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید