اعطای تهسیلات در منطقه ها آزاد به گردشگران

به گزارش وبلاگ جعبه، منطقه ها آزاد تسهیلات بیست میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد به گردشگران اعطا می نماید.

اعطای تهسیلات در منطقه ها آزاد به گردشگران

مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد و ویژه مالی در مراسم امضاء تفاهم نامه با بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه در شرایط کنونی اقتصاد، توریستی عمومی، توریستی مذهبی، توریستی سلامت و انواع دیگر آن دارای ظرفیت بالایی است که باید آن را فعال کرد، گفت:

در حال حاضر ضعف های در حوزه ارتباطات بین المللی، خدمات و هتلداری داریم که بخشی از آن متاثر از اعمال محدودیت هایی است که در کشورهای دیگر می گردد، اما پذیرش توریستی مهم ترین مسئله فرهنگ است که باید با توسعه ارتباطات بین المللی، زیرساخت ها و آموزش ارتقا داد، زیرا 9 میلیون توریست ایرانی در سال گذشته که 4 میلیون زائر از میان آن از کشور خارج شده اند که نشان دهنده احتیاج اجتماعی است، اما متعجب هستم چرا بخش خصوصی به این ظرفیت بزرگ مالی ورود نمی نماید.

به گفته ایشان در این شرایط مالی تقویت فراوری ملی را با ارائه خدمات بهتر و ایجاد رضایت برای توریستان داخلی، را دنبال کنیم. صنعت توریستی در کشور هم اکنون ضعف هایی در بخش سرویس ها، ارتباطات بین المللی، خدمات و تبلیغات دارد که متولیان امر باید به این صنعت توجه بیشتری داشته باشند.

یکی از عومل توسعه فرهنگی و اجتماعی در کشور ایجاد نشاط اجتماعی است و در این نشاط اجتماعی توریستی نقش مهم و موثری ایفا می نماید.

با هدف افزایش قدرت خرید به وسیله اعطای تسهیلات قرض الحسنه و عرضه کارت های بانکی با قابلیت های خاص، تفاهم نامه همکاری میان دبیرخانه شورای عالی منطقه ها آزاد و ویژه مالی و بانک قرض الحسنه مهر ایران به امضا رسید.

در این تفاهم نامه که با هدف توسعه توریستی و حمایت از فراوریات داخلی به امضا رسید، مقرر شد این بانک تسهیلاتی با کارمزد 4 درصد به متقاضیان با هدف حمایت از کالای داخلی و توجه ویژه به موضوع رونق صنعت توریستی در منطقه ها آزاد، اعطا کند.

این تسهیلات به گونه ای که صرفا برای هزینه های سفر قابل استفاده باشد، طراحی شده و از سوی شرکت های مجری و همکاری دبیرخانه شورای عالی منطقه ها آزاد، متقاضیان استفاده از این خدمات و تسهیلات بانکی، به شعب بانک معرفی می شوند.

در این طرح، تا سقف حداکثر بیست میلیون تومان با تسهیلات 4 درصدی به گیرندگان تعلق می گیرد تا بتوانند از آن برای خرید بلیت هواپیما و قطار، رزرو هتل، خرید از بازار و انواع تفریحات و توریستی در منطقه ها آزاد هفت گانه کشور استفاده نمایند.

این طرح در مرحله نخست، شامل کارمندان دولت و کارگران است و صاحبان مشاغل و اصناف را در مرحله بعد دربر می گیرد.

منبع: کجارو / خبرگزاری آریا

به "اعطای تهسیلات در منطقه ها آزاد به گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای تهسیلات در منطقه ها آزاد به گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید