اخبار و رویدادها

شادآباد چگونه شادآباد شد؟ ، خاطره تصویر سر گاو روی شیشه شیر

بدون تردید فعالیت کارخانه ها و به کارگیری نیرو در این واحدها نقش زیادی در شکل گیری محله های جنوب تهران داشتند. برای نمونه، کارخانه شیر پاستوریزه، به عنوان دومین کارخانه در منطقه18 تهران، باعث شد تا محله شادآباد با ساکنانی که اغلب کارگران این کارخانه...

5 بهمن 1401

جرارد سرمربی تیم ملی لهستان می شود؟

استیون جرارد که اواخر مهرماه به دلیل تداوم نتایج ضعیف از سمت سرمربیگری تیم فوتبال استون ویلا و تنها پس از گذشت 11 ماه از حضورش روی نیمکت این تیم لیگ فزونی اخراج شد، پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی فوتبال لهستان را دریافت کرده است. چسلاو میچنیویچ در پی شکست...

27 دی 1401

یکی از پردرآمدترین بازیکنان فوتبال دنیا نمی تواند رانندگی کند

بر اساس گزارش فوربس در سال 2022، کیلیان امباپه پنجمین فوتبالیست پرعایدی دنیا است. این نشریه بیان نمود که مهاجم پاری سن ژرمن و فرانسه بین می 2021 تا می 2022، 43 میلیون دلار به خانه برده است که 28 میلیون دلار از این عایدی حاصل عایدیهای میدانی بود.

24 دی 1401

رتبه بندی اسکای ترکس 2017 ، حَمَد (HIA) برترین فرودگاه خاورمیانه

در نظرسنجی سالانه موسسه دنیای اسکای ترکس، فرودگاه بین المللی حَمَد (HIA) به عنوان برترین فرودگاه خاورمیانه و ششمین فرودگاه برتر دنیا انتخاب شد.

17 دی 1401

سد شاه عباسی طبس ، نازک ترین سد دنیا

هنر وخلاقیت ایرانیان از دیر باز معروف و مشهور بوده است و اکنون نیز که ما کتاب تاریخ را ورق می زنیم روز به روز به عظمت و بزرگی هنرمندان ایران پی می بریم یکی دیگر از بناهای خارق العاده ای که از گذشتگان برای ما به یادگار مانده است، سد شاه عباسی می باشد که ارتفاعی...

15 دی 1401

شرح معاون شهردار در خصوص سرنوشت یاورشهر جاجرود ، دانشگاه شهیدبهشتی همکاری لازم را ندارد

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: به رغم استقرار بهره بردار، مددکاران و پزشکان برای فعالیت یاورشهر جاجرود اما دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اعطای مجوز فعالیت برای این مرکز همکاری لازم را ندارد.

9 دی 1401

گفتگوی احساسی مهران مدیری و نگار جواهریان در سریال خاتون

در این سریال 23 قسمتی مهران مدیری نقش جهانگیر خان روزبه مشهور به دایی انگلیسی را بازی می کرد. نقش اصلی سریال را هم نگار جواهریان برعهده داشت و خواهر زاده جهانگیر خان روزبه بود.

3 دی 1401

رفع بزرگترین چالش زیست محیطی منطقه 22 با همکاری نهادها

شهردار منطقه22 از آمادگی کامل برای رفع بزرگترین چالش زیست محیطی غرب تهران خبر داد.

15 آذر 1401

ساماندهی و بازسازی 115 قطعه پارچه قلمکار در مخازن مجموعه کاخ گلستان

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، ساماندهی و بازسازی 115 قطعه پارچه قلمکار در مخازن مجموعه کاخ گلستان صورت می پذیرد.

13 آذر 1401

رونمایی از ترکیب تیم های سنگال و اکوادور

ترکیب تیم های سنگال و اکوادور برای ملاقات در هفته سوم دور گروهی رقابت های جام جهانی 2022 از گروه یک اعلام شد.

12 آذر 1401

افزایش 300 هکتاری سطح زیر کشت کلزا در امسال

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از افزایش 300 هکتاری سطح زیر کشت کلزا در امسال زراعی در استان کرمانشاه اطلاع داد.

30 آبان 1401

تا به امروز مازوت به وسیله صنایع در اصفهان مصرف نشده است

شیشه فروش گفت: تا به امروز مازوت به وسیله صنایع مصرف نشده و تاکید بر این است که با صرفه جویی در مصرف گاز و برق، گاز نیروگاه ها تامین گردد.

29 آبان 1401

عکس ، تقابل نظامی چین و آمریکا ، برگ برنده چین در مقابل پیشرفته ترین جنگنده آمریکا چیست؟

دیجیاتو نوشت: گزارش ها می گویند چین میخواهد برای پاسخ دادن به رونمایی از B-21 آمریکا، دست به عرضه بمب افکن پنهانکار جدیدی به نام H-20 بزند.

26 آبان 1401

هزینه 120 میلیارد تومانی برای ایستگاه 14 متروی تبریز

شهردار تبریز گفت: با هزینه کرد 120 میلیارد تومان برای ایستگاه شماره 14 (گازران) خط یک قطار شهری، این ایستگاه آماده بهره برداری است.

24 آبان 1401

افزایش استقبال بانوان خراسان رضوی در رشته ورزشی موتورسواری و اتومبیلرانی

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان رضوی گفت: طی سالهای اخیر استقبال بانوان از رشته های ورزشی این هیات افزایش یافته و سبب ایجاد نشاط در میان این گروه از ورزشکاران شده است.

21 آبان 1401

حفاظت ویژه از درختان باغ تاریخی نیاوران

درختان باغ تاریخی نیاوران با نظارت واحد پشتیبانی باغ موزه مجموعه نیاوران با انجام عملیات رنگ آمیزی، درمقابل آسیب های محیطی و جوی ایمن شدند.

19 آبان 1401

یک پرسش داغ: مسواک زدن پیش یا پس از صبحانه؟

همه می دانند که باید دست کم دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید: یک بار در صبح و یک بار پیش از خواب. با این وجود، زمانی که نوبت به مسواک صبحگاهی می رسد بهتر است پیش از صبحانه مسواک بزنید یا پس از صبحانه؟ حقیقت این است که مطالعات کمی به این پرسش پرداخته...

17 آبان 1401

خبر شوکه کننده ستاره فوتبال دنیا برای طرفداران ، من به سرطلان مبتلا شدم!

گلر با سابقه تیم ملی فوتبال آلمان از ابتلای خود به بیماری سرطان اطلاع داد.

11 آبان 1401

عکس ، چهره دیدنی شاسی بلند نو بازار ایران

اومودا 5 نام یکی از جدیدترین محصولات خودروسازی چری چین است که پس از معرفی در چین به سرعت به وسیله مدیران خودرو وارد ایران شده و به زودی فروش آن با برند فونیکس و به نام فونیکس FX شروع می گردد.

9 آبان 1401

نحوه تاثیر رژیم غذایی شما بر سیاره زمین

کسانی که دوستدار محیط زیست هستند ممکن است بدانند که بادام یک محصول پر آب است، مزارع پرورش ماهی آب را آلوده می نمایند یا این که مصرف گوشت گاو باعث تخریب جنگل ها می گردد. با این وجود، نتیجه مطالعه ای که به تازگی انجام شده نشان داد که تاثیر رژیم غذایی ما بر...

6 آبان 1401
تعداد: (534)