مقایسه دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک؛ رقابت گران ترین خودرو های داخلی

به گزارش وبلاگ جعبه، خبرنگاران- گران ترین خودرو های داخلی در کارخانه و بازار دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک هستند. فروردین سال جاری بعد از کلی جاروجنجال، افزایش قیمت خودرو های داخلی در کارخانه اعمال شد و حالا دنا پلاس اتوماتیک با قیمت تقریبی 544 میلیون گر ا نقیمت ترین محصول داخلی در کارخانه لقب گرفته و حدود 53 میلیون بیشتر از تارا اتوماتیک فروخته می گردد. البته در بازار آزاد هر دوتا محصول را الان حدود یک میلیارد معامله می نمایند که تقریبا دو برابر قیمت های اردیبهشت پارسال است. خیلی از فعالان بازار دناپلاس اتوماتیک را به لطف موتور EF7 توربو از نظر فنی گزینه بهتری نسبت به تارا اتوماتیک می دانند که با پیشرانه TU5 پلاس راهی بازار شده، اما در این مطلب این دوتا مدل را از نظر مالی مقایسه کردیم و نگاهی به بازار مدل های دست دوم آن ها انداختیم.

مقایسه دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک؛ رقابت گران ترین خودرو های داخلی

مقایسه دنا پلاس و تارا اتوماتیک؛ تفاوت 53 میلیونی در کارخانه

قیمت دنا پلاس اتوماتیک در کارخانه 544 میلیون و 45 هزار تومان است و ایرانخودرو از سال جاری 490 میلیون و 551 هزار تومان از خریداران تارا اتوماتیک دریافت می نماید. از این لحاظ با گران ترین مدل های داخلی سروکار داریم که قیمتشان از همه سواری های غیرمونتاژی ایرانخودرو و سایپا بیشتر است و طبق فهرستی که همین چند روز پیش به نام فهرست قیمت اردیبهشت 1402 در سایت ایرانخودرو منتشر شد، پژو 207 اتوماتیک MC با قیمت تقریبی 417 میلیون تومان در جایگاه سوم قرار گرفته. ارقامی که آنالیز کردیم بعد از اعمال افزایش قیمت تازه و با احتساب همه هزینه ها محاسبه شده و اگر به پارسال برگردیم متوجه رشد 36 و 18 درصدی قیمت دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک در کارخانه می شویم. چون تا قبل از ماجرای افزایش قیمت خودرو در کارخانه که فروردین سال جاری بعد از کلی جاروجنجال بالاخره رسمی شد، قیمت دنا پلاس اتوماتیک در کارخانه 398 میلیون تومان بود و ایرانخودرو تارا اتوماتیک را 415 میلیون تومان می فروخت.

مقایسه دنا پلاس و تارا اتوماتیک؛ دوئل مدل های یک میلیاردی در بازار

دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک در بازار آزاد حول وحوش یک میلیارد تومان قیمت دارند. این عدد را روز پنجشنبه 14 اردیبهشت در مهمترین سایت های تخصصی خودرو به عنوان قیمت دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک در بازار آزاد درج کردند. از طرفی بخش زیادی از فروشنده های دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک در پلتفرم های خریدوفروش معروف محدوده یک میلیاردی را این دو تا مدل درنظر گرفتند. البته این وسط برای دنا پلاس اتوماتیک ارقام 960، 950 هم پیدا می کنیم و بعضی از فروشنده های تارا اتوماتیک صفرکیلومتر حاضر هستند آن را در ازای همین قیمت ها بفروشند. حالا اگر همان عدد یک میلیارد را برای قیمت فعلی دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک ملاک قرار بدهیم، ارزششان در معاملات بازار نسبت به پارسال به ترتیب 100 و 85 درصد بیشتر شده است. چون نیمه اردیبهشت پارسال دنا پلاس اتوماتیک صفرکیلومتر را حدود 500 میلیون دست به دست می کردند و تارا اتوماتیک صفرکیلومتر 590 میلیون قیمت داشته است. اصلا چرا راه دور برویم. قبل تعطیلات نوروز خرید دنا پلاس اتوماتیک 875 میلیون تمام می شد و فروشنده های تارا اتوماتیک رقمی نزدیک به 880 میلیون تومان را به خریداران پیشنهاد می دادند.

مقایسه دنا پلاس و تارا در بازار مدل های دست دوم

دنا پلاس اتوماتیک برای اولین بار سال 99 پا به بازار گذاشت و ایرانخودرو فروش تارا اتوماتیک را از 1400 استارت زد. به خاطر همین طبیعی است که دنا پلاس اتوماتیک دست دوم را بتوانیم با قیمت کمتری نسبت به تارا اتوماتیک کارنموده پیدا کنیم. در یکی از شهر های اطراف تهران، دنا پلاس اتوماتیک مدل 99 را 750 میلیون تومان آگهی کردند. مدلی که در این مدت 65 هزار کیلومتر راه رفته و از نظر فنی و بدنه ایرادی ندارد. آن طرف قضیه کف قیمت تارا اتوماتیک دست دوم در بازار خودرو های کارنموده تقریبا 850 میلیون تومان است. فروشنده تارا اتوماتیک مدل 1400 با رنگ سفید آن را در ازای این قیمت می فروشد و در آگهی به کارکرد 30 هزار کیلومتری و شرایط فنی و بدنه سالم اشاره نموده است.

مقایسه قیمت دنا پلاس اتومات و تارا اتومات

خودرو

دنا پلاس اتوماتیک

تارا اتوماتیک

کارخانه

544 میلیون و 45 هزار تومان

490 میلیون و 551 هزار تومان

بازار آزاد

یک میلیارد تومان

یک میلیارد تومان

بازار خودرو های کارنموده

حداقل 750 میلیون تومان

حداقل 850 میلیون تومان

منبع: فرارو

به "مقایسه دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک؛ رقابت گران ترین خودرو های داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک؛ رقابت گران ترین خودرو های داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید