آغاز به کار رسمی ستاد انتخابات کشور

به گزارش وبلاگ جعبه، تهران (پانا) - سخنگوی ستاد انتخابات کشور از تشکیل رسمی ستاد انتخابات در وزارت کشور خبر داد و گفت در اسفند امسال هیئت مرکزی اجرایی انتخابات را در وزارت کشور تشکیل می دهیم.

آغاز به کار رسمی ستاد انتخابات کشور

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در برنامه بدون خط خوردگی در رابطه با برنامه ریزی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، گفت: سه شنبه هفته گذشته ستاد انتخابات کشور با احکامی که وزیر کشور صادر کرد، رسماً تشکیل شد و معاون سیاسی وزیر نیز به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور انتخاب و منصوب شد که این امر سبب انسجام و سازماندهی بهتر برای برگزاری انتخابات خواهد بود.

وی افزود: در اسفند امسال باید هیئت مرکزی اجرایی انتخابات را در وزارت کشور تشکیل دهیم که این هیئت از معتمدین مردم و تعدادی از مقامات کشور از جمله وزیر کشور، وزیر اطلاعات، دادستان کل کشور و یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در خصوص ثبت نام داوطلبین ریاست جمهوری هم بیان نمود: این فرآیند از 21 اردیبهشت ماه انجام خواهد شد و در این زمینه وزارت کشور مقدمات کار را فراهم کرده است. کسانی که واجد شرایط هستند و این توانایی را در خودشان مشاهده می کنند با مراجعه به وزارت کشور، در ثبت نام انتخابات شرکت کنند.

موسوی در پاسخ به این سؤال که آیا قانون انتخابات تغییر کرده است، گفت: کنندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به اصلاح قانون انتخابات ورود کرده اند اما به دلیل ابهامات و ایراداتی که شورای نگهبان از این طرح گرفت و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مغایرت هایی با ابلاغ های رهبر معظم انقلاب تشخیص داد، طرح مذکور به مجلس برگشت خورد و بنابراین طرح تغییر قانون انتخابات نهایی و تصویب نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آغاز به کار رسمی ستاد انتخابات کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز به کار رسمی ستاد انتخابات کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید