سفیر ایران استوارنامه اش را به رییس جمهوری اسلواکی تقدیم کرد

به گزارش وبلاگ جعبه، تهران (پانا) - سفیر آکردیته جمهوری اسلامی ایران در اسلواکی استوارنامه خود را تقدیم رییس جمهوری این کشور کرد.

سفیر ایران استوارنامه اش را به رییس جمهوری اسلواکی تقدیم کرد

به گزارش ایرنا به نقل از بخش رسانه ای سفارت ایران در وین، عباس باقرپور اردکانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش و آکردیته در جمهوری اسلواکی در محل کاخ ریاست جمهوری اسلواکی در براتیسلاوا، استوارنامه خود را به زوزانا چاپوتوآ رییس جمهوری این کشور تقدیم کرد.

این مراسم همراه با نواختن سرود ملی، سان دیدن از گارد ویژه نظامی و ادای احترام نظامی به سفیر جمهوری اسلامی ایران بود.

باقرپور در گفت وگو با رییس جمهوری اسلواکی، با بیان اینکه در دوران مسئولیتش برای توسعه روابط دوجانبه ایران و اسلواکی کوشش خواهد نمود، دیدگاه های مشترک دو کشور در دستیابی به یک محیط پایدار بین المللی را تبیین و آن را بستری برای تعمیق و گسترش مناسبات دوجانبه برشمرد.

چاپوتوآ نیز مسئولیت جدید باقرپور را تبریک گفت و ضمن قدردانی از نقطه نظرات وی، برای سفیر جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه روابط دوجانبه آرزوی موفقیت کرد.

باقرپور 17 تیرماه 1399، رونوشت استوارنامه خود را به اینگرید بروتسوآ معاون وزیر امور خارجه و امور اروپایی جمهوری اسلواکی تقدیم و همزمان فعالیت دیپلماتیک خود را در این کشور شروع کرد.

وی در ماه های اخیر با بسیاری از مقام های سیاسی، مالی و فرهنگی اسلواکی از جمله معاونان وزرات اقتصاد و وزارت حمل و نقل، رئیس اتاق بازرگانی اسلواکی، رئیس آموزشگاه علوم، روسای دانشگاه ها و مقام های سیاسی وزارت خارجه این کشور ملاقات و گفت وگو نموده است.

باقرپور اردکانی، روز سه شنبه 10 تیر 1399 نیز طی مراسمی رسمی در کاخ ریاست جمهوری اتریش با الکساندر فان در بلن رییس جمهوری اتریش ملاقات و استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "سفیر ایران استوارنامه اش را به رییس جمهوری اسلواکی تقدیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران استوارنامه اش را به رییس جمهوری اسلواکی تقدیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید