وزیر نیرو اطلاع داد: حضور شرکت های ایرانی در پروژه های سدسازی و آبی سوریه

به گزارش وبلاگ جعبه، وزیر نیرو گفت: تا فردا عصر یادداشت تفاهمی بین ایران و سوریه با هدف همکاری در بخش آب، فاضلاب، سدسازی و ... امضاء می گردد.

وزیر نیرو اطلاع داد: حضور شرکت های ایرانی در پروژه های سدسازی و آبی سوریه

به گزارش گروه مالی وبلاگ جعبه، رضا اردکانیان در حاشیه نشست با وزیر منابع آب سوریه در جمع وبلاگ جعبه با اعلام اینکه تا عصر فردا یادداشت تفاهمی بین ایران و سوریه امضاء می گردد، گفت: طبق این یادداشت تفاهم، شرکت های ایرانی در پروژه های سدسازی، نیروگاه های برق آبی، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، شبکه های آبرسانی، تربیت نیروی ماهر متخصص و همچنین در ساخت تجهیزات فعالیت می نمایند.

وی اضافه نمود: در این راستا مذاکراتی انجام شد و در این نشست برنامه های مرکز منطقه ای و همکاری های چندجانبه در زمینه آب و فاضلاب تعیین شد. بر این اساس، درباره حضور شرکت های ایرانی با هدف بازسازی بخش آبفای سوریه توافق شد.

به گفته وزیر نیرو، از آنجایی که سوریه از شرایط جنگی عبور نموده، نیازمند پروژه های متعددی در راستای بازسازی بخش آب، فاضلاب و برق است و پس از خاتمه جنگ و استقرار کامل، عملیاتی می گردد؛ طبیعتاً شرکت های ایرانی در این بین از اولویت خاصی برخوردار هستند.

در ادامه حسین عرنوس وزیر منابع آب سوریه گفت: سوریه از حضور شرکت های ایرانی برای اجرای پروژه استقبال می نماید. نشست امروز نیز مربوط به پروژه های مشترکی بود که ایران و سوریه می توانند در آن فعالیت داشته باشند و در این راستا مذاکرات خوبی داشتیم.

وی ادامه داد: قرار شد تا برای رسیدگی به شرایط پروژه های موجود، تفاهمنامه ای بین ایران و سوریه امضاء گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزیر نیرو اطلاع داد: حضور شرکت های ایرانی در پروژه های سدسازی و آبی سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو اطلاع داد: حضور شرکت های ایرانی در پروژه های سدسازی و آبی سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید