استقبال عجیب مردم ونزوئلا از دو خودروی ایرانی ، تصویر مادورو در کنار خودروهای سایپا!

به گزارش وبلاگ جعبه، استقبال مردم ونزوئلا از کوییک و ساینا در نمایشگاه خودروی فناوران و صنعتگران حاکی از عزم جدی این کشور برای همکاری با خودروسازان ایرانی است.

استقبال عجیب مردم ونزوئلا از دو خودروی ایرانی ، تصویر مادورو در کنار خودروهای سایپا!

به گزارش وبلاگ جعبه به نقل از گجت نیوز، مردم ونزوئلا هم همانند ما ایرانی ها طعم تلخ و ناراحت نماینده تحریم های بین المللی را چشیده و به همین دلیل است که در مواجهه با نمایشگاه خودروی فناوران و صنعتگران ایران روی خوش نشان داده و استقبال بی نظیری نموده اند. ونزوئلایی ها هم اکنون تحت شدیدترین تحریم های مالی قرار دارند و تورم آنها از ایران هم بیشتر است.

عمده تمرکز و توجه مردم این کشور روی خودروهای گروه سایپا بوده و آنها در عرض یک هفته نزدیک به 5 هزار ثبت سفارش برای خرید محصولات این شرکت داشته اند. خوشبختانه برگزاری این نمایشگاه در برهه خوبی از زمان صورت گرفته، زیرا در حال حاضر دولت ونزوئلا پیروز شده جلوی تورم شدید را بگیرد و بدین ترتیب قدرت خرید مردم افزایش یافته است.

از طرف دیگر یکی از دلایل مهم استقبال مردم این کشور، ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل فرسوده ای است که دارند. بنابراین مجموع عوامل مذکور باعث شده محصولات مالی این گروه خودروسازی مورد توجه قرار بگیرد. البته نمی توان تمام استقبال گسترده ونزوئلا از خودروهای سایپا را مرتبط با این عوامل دانست، زیرا نارنجی پوشان چند سال قبل از این که تورم دمار از روزگار مردم این کشور دربیاورد، در نمایشگاه های آنجا حاضر شده بودند. حتی در آن موقع سایپا توانسته بود 11 هزار دستگاه خودروی خود را با قیمت بالاتری نسبت به بازار داخلی بفروشد.

یکی از نکات جالب درباره برگزاری نمایشگاه خودروی مذکور، حضور متوالی رئیس جمهور ونزوئلا، نیکولاس مادورو در غرفه محصولات سایپا بوده است. اشتیاق شدید بخش دولتی این کشور بیانگر میل زیاد مردم و مسئولان برای نوسازی چهره و ناوگان شهر است. بعلاوه مادورو مردم را تشویق نموده محصولات شرکت سایپا را خریداری نمایند.

بر اساس پیمان و توافق میان سایپا و ونزوئلا، قرار است از این به بعد همکاری های بلندمدتی با شرکت سایپا انجام گردد. بعلاوه مطابق با این توافق نامه، سایپا مکلف است در وهله اول حدود 10 هزار دستگاه خودرو به دو روش CBU (خودروی کامل) و SKD (قطعات منفصله) به کشور مذکور صادر کند.

یکی از نقطه قوت های حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه ونزوئلا، حضور 80 شرکت دانش بنیان و خودروساز ایرانی است که توانسته منجر به انتقال دانش و فناوری بین طرفین گردد. شایان ذکر است نمایشگاه مذکور از 22 الی 28 شهریور ماه در ونزوئلا برگزار شده و هم اکنون به خاتمه رسیده است.

  • جدیدترین قیمت پراید، تیبا، انواع پژو، شاهین و تارا | پژو 207 اتومات 590 میلیون تومان شد

منبع: همشهری آنلاین

به "استقبال عجیب مردم ونزوئلا از دو خودروی ایرانی ، تصویر مادورو در کنار خودروهای سایپا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال عجیب مردم ونزوئلا از دو خودروی ایرانی ، تصویر مادورو در کنار خودروهای سایپا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید