واکنش ژاپن به آزمایش موشکی کره شمالی: توانمندی های دفاعی مان را افزایش می دهیم

به گزارش وبلاگ جعبه، فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن ضمن محکوم کردن آزمایش موشکی کره شمالی بیان کرد که ژاپن توانمندی های دفاعی برای حفاظت از مردم حریم آبی و هوایی این کشور را تقویت خواهد نمود.

واکنش ژاپن به آزمایش موشکی کره شمالی: توانمندی های دفاعی مان را افزایش می دهیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جعبه، فومیو کیشیدا که به تازگی نخست وزیری ژاپن شده است، آزمایش نو کره شمالی و شلیک موشک بالستیک به دریای ژاپن را محکوم کرد.

فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن ضمن محکوم کردن آزمایش موشکی کره شمالی گفت که ژاپن توانمندی های دفاعی برای حفاظت از مردم، حریم آبی و هوایی این کشور را تقویت خواهد نمود.

بامداد امروز سه شنبه (به وقت تهران) رسانه های کره جنوبی به نقل از مقام های این کشور، از شلیک پرتابه ناشناس از کره شمالی خبر دادند.

ساعاتی بعد از انتشار خبر اولیه شلیک موشکی کره شمالی، ارتش کره جنوبی گفت که پیونگ یانگ از زیردریایی مستقر در شرق کره شمالی یک موشک بالستیک به دریای ژاپن شلیک کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نخست وزیر ژاپن گفت: ما پرتاب موشک کره شمالی را به شدت محکوم می کنیم. این (شلیک) مفاد قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را نقض می نماید. برای ایمنی شهروندانمان، من به نهادهای مسئول دستور دادم تا اطلاعات را به وسیله نظارت و جمع آوری اطلاعات تجزیه و تحلیل نموده و در خصوص این موضوع از نزدیک با جامعه بین المللی از جمله ایالات متحده تعامل داشته باشند.

فومیو کیشیدا که در جمع وبلاگ جعبه در توکیو سخن می گفت، گفت دولت ژاپن میخواهد به طور قابل توجهی قابلیت های دفاعی این کشور را برای حفاظت از قلمرو، آب ها، ساکنان و حریم هوایی ژاپن افزایش دهد.

اظهارنظر نخست وزیر ژاپن در شرایطی مطرح شده که در پی شلیک موشکی کره شمالی فومیو کیشیدا سفر خود به استان های شمالی ژاپن را نیمه کاره رها کرد و برای شرکت در نشست اضطراری شورای امنیت ملی به توکیو بازگشت (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش ژاپن به آزمایش موشکی کره شمالی: توانمندی های دفاعی مان را افزایش می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ژاپن به آزمایش موشکی کره شمالی: توانمندی های دفاعی مان را افزایش می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید