درآمد ماهانه تا80 میلیون تومان یک تتوکار

به گزارش وبلاگ جعبه، این روز ها تتو در میان مردم رواج پیدا نموده و شکل آن هم تغییر نموده است. تتو یا همان خالکوبی که البته تفاوت هایی هم با هم دارند، سال هاست که انجام می گردد، اما پیشرفت فناوری و پدیده های نوظهور مثل اینترنت، ظهور پدیده سلبریتی ها و… شکل وشمایل جدیدی به آن بخشیده است.

درآمد ماهانه تا80 میلیون تومان یک تتوکار

به گزارش وقت صبح، علاوه بر مواردی که ذائقه کلی مردم در تتو را تغییر داده، حرفه ای و رقابتی شدن حرفه تتوکاری هم باعث شکل گیری مدل ها و سبک های جدید شده است.

برای تحقیق کیفی در خصوص تغییرات پدیده تتو در میان مردم سعی کردیم با چند تتوکار صحبت کنیم. به دلیل رسمی نبودن این کار در ایران برخی از آن ها حاضر به مصاحبه نشدند و در نهایت و با واسطه در صفحه ناشناس و موقت اینستاگرامی با تتوکاری که ظاهرا به تازگی برای ادامه شغل به ترکیه مهاجرت نموده است مصاحبه کردیم. او ابتدا از مشکلاتی که کرونا برای این کسب و کار ایجاد نموده می گوید.

در روز هایی که در ایران بودید دوران کرونا چه تاثیری روی کسب و کار شما داشت؟

کرونا روی بعض از کار ها تاثیر بیشتری گذاشته است؛ مثل کار تتو که خیلی ها اعتماد نمی نمایند و فکر می نمایند محیط کار ما می تواند بیشتر از جا های دیگر بیماری را انتقال دهد. در صورتی که به نظر من اگه محیط استریل گردد و بهداشت محیط رعایت شده باشد خطر بیماری در سالن کار کم است؛ چرا که وسایل تتو یک بار مصرف است و باید دائم استریل گردد.

ایران که بودیم اوایل کرونا حدود 60 درصد کاهش درآمد داشتیم. البته الان هم درآمد به فرایند قبلی کرونا برنگشته 15 درصدی کاهش دارد.

بیشتر چه قشری و در چه سنی برای تتو یا خالکوبی پیش شما می آیند؟

از رنج سنی زیر 18 سال می آیند که البته من و خیلی از همکاران برایشان کار انجام نمی دهیم تا سن قانونی برسند. اما بازه 19 تا 30 سال بیشترین مراجعه نماینده برای تتو است.

چه طرح هایی برای تتو از بقیه پر هوادارتر است؟ بیشتر روی کدام قسمت بدن؟

برای اجرای تتو دست بیشترین قسمتی است که هوادار دارد. مچ دست، ساعد، بازو بیشترین جا و مچ پا و گردن و سینه نقاط بعدی است.

در آمد ماهانه یک تتوکار حدودا چقدر است؟

درآمد ها متفاوت است. اگر بخواهم سه رنج دسته بندی کنم می توانم به آرتیست های تازه کار اشاره کنم که درآمدشان ماهیانه 1 تا 3 میلیون تومان است. آرتیست متوسط در بازه 2.5 تا 7 تومن و درآمد آرتیست های حرفه ای بالای ماهی 70 میلیون هم می تواند باشد. به طور میانگین ماهیانه 30 تا 80 میلیون تومان.

قیمت زدن یک تتو، طرح ساده یا پیچیده و عظیم و حدودا چقدر است؟

قیمت تتو به چند چیز بستگی دارد. مهمترین آن متریال است. آرتیست باید متناسب با متریالی که استفاده می نماید، زمانی که برای کار می گذارد و قسمت بدن وسختی کار قیمت معین کند نه بی پایه و اساس. برخی قسمت ها راه دست نیست و تتوکار مدام باید خم گردد که به گردن اسیب می زند.

منبع: فرارو

به "درآمد ماهانه تا80 میلیون تومان یک تتوکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد ماهانه تا80 میلیون تومان یک تتوکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید