پیروی از راه شهدا، مسئولیت اجتماعی همه ملت ایران است

به گزارش وبلاگ جعبه، تهران (پانا) - مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در مراسم محوری تدفین شهید گمنام در اردوگاه فاطمه الزهرا (س) زاهدان گفت پیروی از راه شهدا مسئولیت اجتماعی همه ملت ایران است.

پیروی از راه شهدا، مسئولیت اجتماعی همه ملت ایران است

محمدرضا رزاقی در مراسم محوری تدفین شهید گمنام در اردوگاه فاطمه الزهرا (س) زاهدان، اظهار کرد: انسان برای زیستن به شناخت چهار رکن اساسی خود، دنیا اطراف، خلقت و خالق احتیاج دارد.

وی اضافه کرد: هر یک از ما ابتدا باید خود را به لحاظ فردی، ملی و مذهبی بشناسیم و به عبارتی هویت خود را تعریف کنیم؛در مرحله بعد باید دنیا اطراف خود، دوستان، اقوام و منابعی که وجود دارد را بشناسیم.

رزاقی ادامه داد: نحوه نگرش به نظام خلقت و حکمت آفرینش آنها و در نهایت تعریف ما از خالق و آفریننده این دنیا هستی مراحل بعدی شناخت است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش توضیح داد: با کامل شدن این چهار رکن، انسان جایگاه و وظیفه خود را در دنیا هستی درک خواهد نمود و شهدا به شناخت کامل از این چهار بعد رسیدند و مسئولیت اجتماعی خود را رفتن به جبهه و جنگیدن با دشمنان دانستند.

رزاقی اظهار کرد: شهدا این مسئولیت اجتماعی را با اقتدا به امام و رهبر جامعه خود تشخیص دادند و امروز نیز پیروی از راه شهدا و اقتدا به امام جامعه مسئولیت اجتماعی همه ماست.

منبع: خبرگزاری پانا

به "پیروی از راه شهدا، مسئولیت اجتماعی همه ملت ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروی از راه شهدا، مسئولیت اجتماعی همه ملت ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید