ورود سامانه تازه و بارش باران در این استان ها

به گزارش وبلاگ جعبه، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده باران طی امروز، پنج شنبه(28 بهمن ماه) در برخی نقاط استان های گیلان، زنجان، قزوین، ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، همچنین در برخی نقاط استان کرمان خبر داد و گفت: فردا، جمعه، در بیشتر منطقه ها کشور جوی آرام حاکم است.

ورود سامانه تازه و بارش باران در این استان ها

ایسنا: صادق ضیاییان در این باره اظهار کرد: بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری امروز، پنجشنبه(28 بهمن ماه 1400) در برخی نقاط استان های گیلان، زنجان، قزوین، ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، همچنین در برخی نقاط استان کرمان، بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.

وی افزود: در روز جمعه(29 بهمن ماه 1400) در بیشتر منطقه ها کشور جوی آرام حاکم است و فقط در نوار مرزی آذربایجان غربی بارش پراکنده رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه در روز شنبه(30 بهمن ماه 1400) نیز جوی پایدار در کشور حاکم است، تا اینکه به تدریج از بعد از ظهر با نفوذ تدریجی سامانه ای بارشی به غرب کشور، در برخی نقاط غرب و شمال غرب بارش پراکنده شروع می شود گفت: یکشنبه(اول اسفند ماه 1400)، در غرب و جنوب غرب کشور، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی، برخی نقاط شمال غرب، برخی نقاط گیلان و مازندران، شمال فارس، غرب اصفهان و مرکزی بارش باران و برف رخ می دهد.

ضیاییان افزود: شدت بارش در زاگرس مرکزی است. در ارتفاعات و منطقه ها سردسیر به صورت برف و در جنوب غرب و برخی منطقه ها غرب، به صورت رگبار و رعدوبرق و وزش باد خواهد بود. روز دوشنبه (دوم اسفندماه 1400) گستره بارش منطقه های از مرکز، شمال شرق و همچنین سواحل شمالی کشور را در بر خواهد گرفت و به تدریج بارش در شمال غرب، کاهش می یابد.

وی ضمن پیش بینی اینکه شدت بارش در لرستان، ایلام، کرمانشاه، شمال و شرق خوزستان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری و همدان و مرکزی است گفت: لازم به ذکر است پنجشنبه و جمعه ارتفاع موج در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز افزایش می یابد. تا شنبه در شمال غرب، شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز، 3 تا 6 درجه افزایش دما و در سواحل شمالی کشور، تا شنبه، حدود 7 تا 10 درجه، افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا شرایط جوی مرکز طی سه روز آینده را نیز گفت و گفت: دمای هوای تهران امروز، پنج شنبه در بیشترین حالت به 11 و در کمترین حالت خود به 4 درجه سانتیگراد می رسد و آسمان نیمه ابری، همراه با گاهی وزش خواهد بود. دمای تهران فردا، جمعه در کمترین و بیشترین حالت خود بین 12 و 3 درجه سانتیگراد متغیر است و آسمانی نیمه ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد را تجربه خواهد کرد. همچنین پس فردا، شنبه، دمای هوا بین 15 و 4 درجه سانتیگراد متغیر و قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

منبع: توریسم آنلاین

به "ورود سامانه تازه و بارش باران در این استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه تازه و بارش باران در این استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید