وحشت در بریتانیا؛ سخنگوی بن لادن در خیابان های لندن

به گزارش وبلاگ جعبه به نقل از ایندیپندنت، در میانه موج جدید و گسترده کرونا و شیوع جهش جدید ویروس کرونا در انگلیس، وحشت جدیدی به جان مردم این کشور افتاده چون چند روزی است که عادل عبدالباری سخنگو و دستیار ارشد بن لادن آزادانه در خیابان های لندن قدم می زند.

وحشت در بریتانیا؛ سخنگوی بن لادن در خیابان های لندن

بحث و جدال پیرامون آزادی عادل عبدالباری مصری، سخنگوی اسامه بن لادن، سرکرده سابق القاعده زمانی اوج گرفت که تصویری از او در حال قدم زدن در خیابان های لندن به شبکه های اجتماعی راه یافت.

عادل عبدالباری ماه گذشته از زندانی در آمریکا آزاد شد و هفته گذشته به انگلیس برگشت. آزادی سخنگوی بن لادن پیش از موعد و به دلیل چاقی مفرط، مسائل سلامتی و نگرانی از ابتلا به کرونا در زندان صورت گرفت.

عبدالباری، در دهه 90 میلادی از مصر به بریتانیا پناهنده شد و اکنون تابعیت انگلیس را دارد. او در همان زمان که پرونده پناهندگی خود در انگلیس را پیش می برد به سازمان القاعده پیوسته بود.

در جریان محاکمه عبدالباری در آمریکا معین شد که او در بمبگذاری سفارتخانه های آمریکا در نایروبی و دارالسلام در سال 1998 دست داشته است. در جریان این بمبگذاری 224 نفر کشته شدند.

عبدالباری صندلی مهمی نزد اسامه بن لادن داشت و به دلیل آنکه درس حقوق هم خوانده است، علاوه بر سخنگویی، مشاور سیاسی سرکرده القاعده نیز بود.

روزنامه های بریتانیایی در خصوص بازگشت این عنصر افراطی به انگلیس نوشته اند که سرویس اطلاعاتی انگلیس (MI5) و پلیس لندن نسبت به بازگشت این تروریست به شهر خوشحال نیستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وحشت در بریتانیا؛ سخنگوی بن لادن در خیابان های لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحشت در بریتانیا؛ سخنگوی بن لادن در خیابان های لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید