گزارش، وحشت کمبود مواد غذایی و نوشیدنی در انگلیس

به گزارش وبلاگ جعبه، کمبود بعضی مایحتاج ضروری مردم انگلیس سبب شده تا شهروندان این کشور به فروشگاه ها هجوم برده و نیازهای خود را به خصوص پیش از کریسمس تامین نمایند.

گزارش، وحشت کمبود مواد غذایی و نوشیدنی در انگلیس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جعبه، بر اساس نظرسنجی جدیدی که در انگلیس صورت گرفته، حدود یک ششم از بزرگسالان در این کشور قادر به خرید مواد غذایی ضروری خود طی دو هفته پیش نشده اند که این موضوع به دلیل بحران هزینه زندگی و کمبود سوخت در این کشور روی داده است. در پی انتشار این نظرسنجی، فروشگاه های انگلیس شاهد هجوم مردم برای خرید مایحتاج ضروری خود از جمله دستمال توالت بودند.

در مطالعه ای که مرکز آمار ملی انگلیس انجام داده، 17 درصد از بزرگسالان انگلیسی گفته اند که مواد غذایی ضروری که خواهان آن هستند در دسترس نبوده در حالی که یک چهارم از شهروندان بزرگسال هم گفته اند که مشکل مشابهی را درباره مواد غذایی غیر ضروری داشته اند.

بعلاوه تحقیقی که مجله Grocer از 1000 نفر انجام داده حاکی از آن است که دو سوم از شهروندان انگلیسی نگران یا بسیار نگران منظره کمبود غذا و آشامیدنی در دوره کریسمس هستند و کارشناسان از خانواده ها خواسته اند که مایحتاج کریسمس خود را از پیش خریداری نموده و آن را در فریزر نگهداری نمایند. این در حالی است که نگرانی ها درباره خالی شدن قفسه فروشگاه ها در آستانه عید سال نوی میلادی افزایش یافته است.

خالی شدن قفسه ها در فروشگاه های انگلیس

کمبود موادغذایی و خالی شدن قفسه ها تا کنون باعث کاهش فروش 2 میلیارد پوندی چهار فروشگاه زنجیره ای بزرگ در انگلیس شده است. بعلاوه مواردی که موجودی آنها در این چهار فروشگاه زنجیره ای تمام شده دوبرابر زمان پیش از شروع همه گیری کرونا شده است.

انگلیس در حال حاضر با چالش های متعددی روبرو است. مسائل زنجیره تامین که به دلیل کمبود ماشین حمل ایجاد شده به همراه افزایش تورم، افزایش قیمت سوخت، کمبود سوخت در لندن و جنوب شرقی انگلیس و بعلاوه افزایش مالیات، باعث نارضایتی میلیون ها شهروند انگلیسی شده است.

تامین مایحتاج روزانه شهروندان طی هفته های پیش رو تا کریسمس به یکی از چالش های انگلیس تبدیل شده است اما بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس تاکید دارد که این کار دولت نیست که وارد شده و هر مسئله ای را حل نماید.

این در حالی است که در حالت عادی و برای تامین مایحتاج مردم برای دوره کریسمس به بیش از 15 هزار راننده خودروی حمل بیشتر احتیاج است.

جیم مک ماهون از اعضای ارشد حزب کار با انتقاد شدید از بوریس جانسون گفت که وی هیچ جدیتی برای حل این بحران و مقابله با آن ندارد.

در حال حاضر جانسون برای گذراندن تعطیلات به سواحل ماربلا سفر نموده و همین موضوع، انتقادها از وی را به شدت افزایش داده است.

کارشناسان بخش صنعت انگلیس هشدار داده اند که افزایش قیمت سوخت سبب شده تا کارخانه های این کشور تنها چند روز با تعطیلی فاصله داشته باشند.

لورد هسلتین از وزیران سابق کابینه انگلیس هشدار داده که اقتصاد انگلیس طی زمستان پیش رو، با شرایط بسار بدی روبرو خواهد بود.

در یک روز عادی، فروشگاه های زنجیره ای بزرگ در انگلیس قادر هستند که 98.5 درصد تمامی محصولات خود را در هر زمان تامین نمایند اما در حال حاضر این توانایی فروشگاه ها در بعضی محصولات بخصوص به زیر 90 درصد رسیده و در زمینه نوشیدنی های روزانه به 95 درصد رسیده است.

از سوی دیگر، صدها هزار انگلیسی پیشتر درخواست خرید خود برای تحویل در کریسمس را ثبت نموده اند. یکی از فروشگاه های زنجیره ای انگلیس اعلام نموده که هفته پیش 22 هزار درخواست خرید در این فروشگاه ثبت شده است.

در بحبوحه نگرانی مردم از کمبودها طی ماه های آینده و هجوم مردم برای خرید، قفسه فروشگاه ها در انگلیس خالی شده است.

از سوی دیگر، از هر هفت انگلیسی، یک نفر اعلام نموده است که قادر به خرید سوخت مورد احتیاج خود به دلیل کمبود سوخت در صندلی های ارائه سوخت نیستند.

بعلاوه شصت درصد از مردم انگلیس گفته اند که خریدشان طی روزهای اخیر، با تجربه متفاوتی نسبت به گذشته همراه بوده است. 43 درصد هم گفته اند که طی این روزها تنوع کمتری در فروشگاه ها بوده و 14 درصد هم گفته اند که مجبور بوده تا به فروشگاههای بیشتری سر بزنند تا مایحتاج خود را تامین نمایند.

اما کمبودها در انگلیس به موادغذایی و نوشیدنی ها خلاصه نمی گردد و 13 درصد از شهروندان انگلیس گفته اند که مدت زمان بیشتری برای پیدا کردن دارو نسخه هایشان صرف نموده و 4 درصد هم گفته اند که مجبور بوده تا به داروخانه های بیشتری برای پیدا کردن داروهای خود مراجعه نمایند.

سوپرمارکت ها تنها جایی نیستند که شاهد کمبود هستند. مارکوس راشفورد از بازیکنان فوتبال انگلیس هم گفته که شاهد کمبود غذا بوده است.

بروز مشکل در زنجیره تامین و نگرانی ها از افزایش تورم در انگلیس به دلیل خروج این کشور از اتحادیه اروپا و همه گیری کرونا روی داده است.

خبرگزاری رویترز طی گزارشی با تیتر بحران، کدام بحران؟ ارتش انگلیس برای حل بحران سوخت اعزام شد.نوشت زنجیره تامین همه چیز از گوشت خوک، بنزین و طیور گرفته تا دارو و شیر، به دلیل کمبود کارگر در پی برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) و بحران کرونا، تحت فشار شدید و به نقطه شکست رسیده است.

خریدهای وحشت زده سوخت در بحبوحه کمبود راننده های کامیون (برای حمل سوخت) در هفته گذشته، صحنه های آشفته ای در سراسر شهرهای بزرگ انگلیس به همراه صف های طولانی در صندلی های بنزین ایجاد نموده است. بعضی در صندلی های بنزین درگیر شدند و بعضی در بطری های آب به ذخیره سوخت پرداختند.

بحران کمبود سوخت در صندلی های تامین سوخت

مقام های انگلیس بارها ارتباط بحران سوخت با برگزیت را رد نموده اند و کمبود رانندگان کامیون را یک مشکل جهانی اعلام کردند، در حالی که سایر همسایگان اروپایی انگلیس تجربه صف های طولانی در صندلی های بنزین را ندارند.

طبق گزارش رویترز، وزرای دولت بوریس جانسون بارها رد نموده اند که بحران سوخت ربطی به برگزیت دارد و کمبود کامیون را یک مشکل جهانی خوانده اند اما دیگر همسایگان اروپایی انگلیس، ایستادن در صف های طولانی پمپ بنزین ها را تجربه ننموده اند.

ساناک وزیر دارایی انگلیس اما مدعی است: موضوع رانندگان (کامیون های حامل سوخت) یک مساله (مختص) بریتانیایی نیست، بلکه یک مساله در سراسر اروپا و فراتر از آن است.

این مقام انگلیسی اضافه نمود: من می خواهم مردم بدانند که ما همه کوشش خود را برای کاهش بعضی از این چالش ها انجام می دهیم و جایی که می توانیم تغییر ایجاد کنیم.

پیشتر ارتش انگلیس برای جلوگیری از افزایش بحران بنزین در این کشور، نظامیان خود را برای حمل ونقل تانکرهای سوخت جهت رساندن به پمپ های بنزین در سراسر انگلیس به کار گرفت. انگلیس در ابتدای امسال بازار اتحادیه اروپا را ترک کرد و مانع جذب رانندگان کشورهای عضو اتحادیه به شرکت های حمل ونقل شد. دولت انگلیس اکنون گفته برای مقابله با کمبود راننده، به پنج هزار راننده خارجی ویزا موقت می دهد، اقدامی که قبلاً آن را رد نموده بود.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گزارش، وحشت کمبود مواد غذایی و نوشیدنی در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش، وحشت کمبود مواد غذایی و نوشیدنی در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید