وجود 152 معدن تعطیل در استان سمنان

به گزارش وبلاگ جعبه، خبرنگاران/سمنان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان از وجود 152 معدن تعطیل در استان سمنان خبر داد و گفت: 76 درصد معادل 384 واحدهای معدنی استان سمنان براساس ارزیابی های اجرا شده فعال است.

وجود 152 معدن تعطیل در استان سمنان

علیرضا شریفی نژاد در نشست ویدئو کنفرانسی شورای معادن استان سمنان اظهار کرد: براساس آمار 152 واحد معدنی استان سمنان تعطیل است که باید با برنامه ریزی اصولی برای فعالیت دوباره این واحدها تلاش کرد.

وی خاطر نشان کرد: براساس ارزیابی های انجام شده 89 واحد معدنی استان سمنان درحال تجهیز است که باید با برنامه ریزی اصولی هرچه سریع تر برای فعال شدن ین واحدها تلاش کرد.

شریفی نژاد شرح داد: راه اندازی شهرک تخصصی صنایع معدنی در استان سمنان پیگیری می شود و ایده اجرای این طرح مثبت و ارزنده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان افزود: مسئولان استان در حوزه معدن قوانینی که مخل تولید است را به وزارت صنعت، معدن و تجارت و کنندگان مجلس شورای اسلامی برای بازنگری قوانین گوشزد کنند

علی تشنه دل، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از لزوم تسریع در تجهیز واحدهای معدنی که در حال رفع مسائل زیرساختی هستند، خبر داد و گفت: طرح های حمایتی از معادن استان سمنان باید به گونه باشد که با قوانین بالادستی در تعارض نباشد.

وی افزود: تامین آب و برق برای توسعه معادن استان سمنان به عنوان اصل انکارپذیر در اجرای طرح های اشتغال آفرین باید مورد توجه مسئولان باشد.

تشنه دل با بیان اینکه بازنگری در اصلاح قوانین مُخل تولید باید به طور ویژه پیگیری می شود وعده داد: مسائل زیرساختی در حوزه معدن استان به مسئولان بالادستی گزارش شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وجود 152 معدن تعطیل در استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 152 معدن تعطیل در استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید