مصادیق سرمایه گذاری حرفه ای تصویب شد

به گزارش وبلاگ جعبه، معاون نظارت بازار فرابورس ایران از تصویب مصادیق سرمایه گذاری حرفه ای در هیئت مدیره فرابورس ایران اطلاع داد.

مصادیق سرمایه گذاری حرفه ای تصویب شد

به گزارش گروه مالی وبلاگ جعبه، سروش خواجه حق وردی با بیان این که مصادیق سرمایه گذار حرفه ای در جلسه اخیر هیئت مدیره فرابورس نهایی و تصویب شد، گفت: دستورالعمل پذیره نویسی و عرضه اولیه سال گذشته به وسیله سازمان بورس و اوراق بهادار اصلاح و در آن تغییراتی اعمال شد که در جریان این تغییرات روش های جدیدی برای عرضه های اولیه به دستورالعمل افزوده شد.

وی با اشاره به اینکه در جریان اصلاح این دستورالعمل، تغییرات مهمی مبنی بر تعریف دو گروه از سرمایه گذاران انجام شد، اعلام کرد: سرمایه گذاران واجد شرایط که همان صندوق های سرمایه گذاری هستند و سرمایه گذاران حرفه ای که ضوابط مربوط به آن ها ابلاغ شد.

معاون نظارت بازار فرابورس تشریح کرد: مطابق با ماده 8 مکرر دستورالعمل مذکور بورس می­ تواند برای شرکت­های معین شده به وسیله هیات پذیرش و یا شرکت­های با ارزش بازار سهام شناور کمتر- مساوی 5000 میلیارد ریال، تمام سهام قابل عرضه را به هر یک از روش­های عرضه به قیمت ثابت، ثبت سفارش و حراج، صرفاً به سرمایه ­گذاران واجد شرایط تخصیص دهد. و بعلاوه برای سرمایه ­گذاران حرفه ­ای، بر اساس تبصره 1 ماده مذکور بورس می­تواند معاملات ثانویه سهام شرکت­های عرضه اولیه شده موضوع این ماده را محدود به سرمایه گذاران حرفه ­ای کند.

حق وردی تاکید نمود: فرابورس طی این مدت با آنالیز شرایط و ویژگی های سرمایه گذاران حرفه ای در سایر بورس های جهان و بعلاوه برگزاری جلساتی با کانون کارگزاران و کانون نهاد های سرمایه گذاری و اخذ نظرات آن ها، نسخه نهایی را تدوین کرد.

به گفته او پس از ابلاغ مصوبه، کارگزاران موظف به احراز شرایط سرمایه ­گذار حرفه ­ای براساس ضوابط مذکور هستند و باید موارد مدنظر را در سامانه فراسا بارگذاری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مصادیق سرمایه گذاری حرفه ای تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصادیق سرمایه گذاری حرفه ای تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید