رشد 11 درصدی بودجه 99 مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور کجا هزینه می شود؟

به گزارش وبلاگ جعبه، اعتبارات هزینه ای مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال 99 تعیین شد.

رشد 11 درصدی بودجه 99 مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور کجا هزینه می شود؟

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ جعبه، در لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، مطابق جدول اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی برحسب برنامه، خروجی و بهای تمام شده، ردیف بودجه ای به مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور اختصاص پیدا کرده است.

در این جدول آمده است: مجموع اعتبارات هزینه ای عمومی و اختصاصی سال 99 مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در حدود 170.028 میلیون ریال است که این مبلغ 4 برنامه را شامل می شود. این 4 برنامه یا خروجی مرکز تحقیقات شامل پروژه پژوهشی، حفظ و ترویج علم و فناوری، برنامه حفظ و معرفی و انتشار علم و فناوری و برنامه پژوهش های راهبردی هستند.

در این جدول برای برنامه های پژوهش های راهبردی و پروژه پژوهشی هرکدام مبلغ 125.809 میلیون ریال و برای برنامه های حفظ و ترویج علم و فناوری و حفظ و معرفی و انتشار علم و فناوری هرکدام مبلغ 44.219 میلیون ریال اختصاص پیدا کرده است.

شرح کامل اعتبارات هزینه ای مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

مقایسه ساده جدول لایحه بودجه سال 99 با جدول لایحه بودجه سال گذشته به خوبی نشان می دهد که بودجه مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور نسبت به سال قبل حدود 11 درصد رشد داشته و در ردیف بودجه برنامه های این مرکز تغییراتی ایجاد شده است، به گونه ای که مطابق جدول سال گذشته در لایحه امسال شاهدیم که ردیف بودجه دو برنامه انجام پژوهش های راهبردی در زمینه سیاست های علمی با مبلغ 47.523 میلیون ریال و ترویج یافته های پژوهشی با مبلغ 62.894 میلیون ریال حذف و در مقابل به برنامه پروژه پژوهشی جدول لایحه بودجه سال 99 ردیفی تقریبا برابر با مجموع بودجه دو برنامه حذف شده از سال گذشته (یعنی در حدود 125.809 میلیون ریال)، اختصاص پیدا کرده است.

شاید در نگاه اول تفاوت چندانی بین دو برنامه حذف شده و برنامه جدید لایحه امسال رخ نمایی نکند، اما با اندکی دقت، مشخص است که مبالغ و ردیف بودجه دو برنامه حذف شده کاملا مشخص است که چگونه و در چه راهی باید صرف شود، اما در برنامه پروژه پژوهشی مبلغ مشخص شده در هرچه عنوان پژوهش به خود بگیرد می تواند هزینه شود و مرز و محدودیتی برای آن وجود ندارد.

شرح کامل اعتبارات هزینه ای مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برای سال گذشته را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رشد 11 درصدی بودجه 99 مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور کجا هزینه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 11 درصدی بودجه 99 مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور کجا هزینه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید