بودجه پارک های استانی، ملی شد، برنامه وزارت علوم برای تشکیل شورای توسعه اقتصاد دانش بنیان

به گزارش وبلاگ جعبه، معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ملی شدن بودجه پارک های استانی اطلاع داد و گفت: افزایش 9 درصدی بودجه پارک ها از چالش های ما در اعتبارات 1401 است، در حالی که این اعتبارات در سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است.

بودجه پارک های استانی، ملی شد، برنامه وزارت علوم برای تشکیل شورای توسعه اقتصاد دانش بنیان

دکتر علی خیرالدین در گفت وگو با وبلاگ جعبه، با اشاره به شرایط بودجه های پارک های علم و فناوری با تاکید بر اینکه ما موافق استانی شدن بودجه های پارک های علم و فناوری نیستیم، اضافه کرد: از آنجایی که پارک های علم و فناوری استانی دارای ماموریت ملی هستند، ما به هیچ وجه موافق استانی شدن اعتبارات پارک ها نیستم.

وی اظهار کرد: طرحی که در سازمان برنامه و بودجه تصویب شد، باعث شد که بودجه پارک های علم و فناوری استانی ملی گردد که در این صورت بودجه پارک های استانی، مستقل خواهد شد.

خیرالدین، مشکل اصلی در این زمینه را افزایش ناچیز بودجه پارک های علم و فناوری در لایحه بودجه 1401 عنوان نمود و یادآور شد: در لایحه بودجه سال آینده، بودجه پارک های استانی تنها 9 درصد افزایش دارد و این در حالی است که در سال گذشته بودجه پارک ها 100 درصد افزایش داشته است.

معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ضرورت افزایش اعتبارات پارک های استانی، خاطر نشان کرد: اعتبارات پارک های دانشگاهی نیز با چالش هایی روبرو است. در حال حاضر 11 پارک دانشگاهی داریم که بودجه آنها ذیل دانشگاه ها تعریف شده است و از آنجایی که دانشگاه ها با کمبودهایی روبرو هستند، بودجه پارک ها به طور کامل اختصاص داده نمی گردد.

خیرالدین بعلاوه از راه اندازی انجمن پارک های دانشگاهی اطلاع داد و گفت: علاوه بر آن شورای توسعه اقتصاد دانش بنیان استانی نیز راه اندازی خواهد شد.

وی در این باره شرح داد: در استان ها شورای اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است و استاندار در رأس آن قرار گرفته است و شورای توسعه اقتصاد دانش بنیان در هر استان با حضور پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، دانشگاه ها و جهاد دانشگاهی می توانند در کنار شورای اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بودجه پارک های استانی، ملی شد، برنامه وزارت علوم برای تشکیل شورای توسعه اقتصاد دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه پارک های استانی، ملی شد، برنامه وزارت علوم برای تشکیل شورای توسعه اقتصاد دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید