خبرنگاران نوید و هشدار بایدن در مورد واکسن کرونا

به گزارش وبلاگ جعبه، تهران - خبرنگاران - جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا روز دوشنبه با بیان اینکه اخبار مربوط به موفقیت آمیز بودن آزمایش واکسن کرونا، امیدبخش است همچنین هشدار داد که هنوز مبارزه سختی در این زمینه پیش روی ما قرار گرفته است.

خبرنگاران نوید و هشدار بایدن در مورد واکسن کرونا

به گزارش وبلاگ جعبه به نقل از خبرگزاری فرانسه، بایدن گفت: به زنان و مردان فوق العاده ای که به ایجاد این دستاورد کمک کردند و برای ما دلیلی برای امیدواری به ارمغان آوردند، تبریک می گویم.

وی اضافه کرد: اما در عین حال این مساله مهم است که دریابیم سرانجام مبارزه با کووید - 19 هنوز ماه ها زمان می برد.

وی همچنین بر لزوم اهمیت استفاده از ماسک در آینده ای قابل پیش بینی تاکید کرد.

شرکت آمریکایی فایزر و شرکت آلمانی بایون تک اعلام کردند که واکسن این دو شرکت روی 43 هزار و 500 نفر در شش کشور آزمایش شده و هیچ گونه نگرانی در زمینه سلامت و ایمنی مرتبط با آن مشاهده نشده است.

تحلیل های اولیه نشان می دهد که اولین واکسن کووید - 19 ساخت این دو شرکت می تواند بیش از 90 درصد افراد را از ابتلا به کووید - 19 مصون کند. این شرکت آمریکایی دو روز بعد از اعلام شکست دونالد ترامپ در انتخابات، نتیجه آزمایش های موفقیت آمیز خود را اعلام کرده است.

این دو شرکت تصریح کردند که احتمالا 50 میلیون دُز از این واکسن را در سال 2020 در سطح جهان عرضه می کنند و 1.3 میلیارد دُز نیز در سال 2021 توزیع می شود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز از خبر تولید این واکسن استقبال کرد و آن را عالی برشمرد.

گزارش رسانه ها حاکی است اعلام خبر موفقیت آمیز بودن این واکسن، بر بازارهای جهانی تاثیر داشته و سبب رشد بازارهای بورس در جهان شده است.

براساس اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، شمار موارد ابتلای جدید کرونا در آمریکا هر 24 ساعت از 100 هزار مورد فراتر رفته و در مجموع به 10 میلیون مبتلا رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نوید و هشدار بایدن در مورد واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نوید و هشدار بایدن در مورد واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید