خبرنگاران احداث کتابخانه مرکزی قزوین تنها با مشارکت بخش خصوصی امکانپذیر است

به گزارش وبلاگ جعبه، قزوین - خبرنگاران - معاون استاندار قزوین گفت : احداث کتابخانه مرکزی قزوین با توجه به شرایط موجود کشور و تحریم های ظالمانه، تنها با مشارکت بخش خصوصی امکان امکانپذیر است.

خبرنگاران احداث کتابخانه مرکزی قزوین تنها با مشارکت بخش خصوصی امکانپذیر است

به گزارش وبلاگ جعبه؛ علی فرخزاد روز شنبه در جلسه آنالیز مسائل ساخت کتابخانه مرکزی قزوین اضافه نمود: متاسفانه موضوع احداث کتابخانه مرکزی قزوین توسط نهاد کتابخانه ها از سال 1392 تا امروز بلاتکلیف مانده و دستگاه های نظارتی هم می پرسند که چرا این پروژه بعد از 7 سال هنوز شروع نشده است.

وی با تاکید بر لزوم معین تکلیف سریع شرایط زمین و احداث این کتابخانه یادآورشد : براساس موافقت نامه، احداث این کتابخانه باید حداکثر تا تیرماه سال 1400 شروع گردد و به همین خاطر فرصت کمی وجود دارد و اگر کار را زود شروع کنیم، درگیر تمدید موافقت نامه و مسائل دیگری می شویم.

فرخزاد ادامه داد: اداره کل کتابخانه های عمومی باید از محل بودجه های عمرانی زمین 6 هزار و 500 متری اختصاص یافته به ساخت کتابخانه مرکزی را هر چه زودتر تصرف و فنس کشی کند؛ چرا که در حال حاضر شهرداری قزوین این زمین را اجاره داده و از این محل درآمد زیادی کسب می نماید که قاعدتاً باید این درآمد در اختیار اداره کل کتابخانه ها قرار گیرد.

معاون استاندار قزوین با تاکید بر لزوم مشارکت بخش خصوصی برای اجرای این پروژه گفت: طبق قانون دستگاه های مجری عملیات ساختمانی در استان اداره کل راه و شهرسازی است اما این اداره کل در حال حاضر هیچ بودجه ای برای ساخت و ساز در اختیار ندارد و از طرفی هم در موافقت نامه احداث کتابخانه مرکزی 40 تا 50 میلیون تومان اعتبار برای راه و شهرسازی در نظر گرفته شده که حتی در حد دستمزد مشاور طرح هم نیست.

فرخزاد اضافه نمود: بنابراین با توجه به نبود اعتبار و بودجه برای ساخت کتابخانه مرکزی قزوین، هیچ راهی جز اینکه این کتابخانه را با مشارکت بخش خصوصی بسازیم، نداریم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران احداث کتابخانه مرکزی قزوین تنها با مشارکت بخش خصوصی امکانپذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران احداث کتابخانه مرکزی قزوین تنها با مشارکت بخش خصوصی امکانپذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید