شرح معاون شهردار در خصوص سرنوشت یاورشهر جاجرود ، دانشگاه شهیدبهشتی همکاری لازم را ندارد

به گزارش وبلاگ جعبه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: به رغم استقرار بهره بردار، مددکاران و پزشکان برای فعالیت یاورشهر جاجرود اما دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اعطای مجوز فعالیت برای این مرکز همکاری لازم را ندارد.

شرح معاون شهردار در خصوص سرنوشت یاورشهر جاجرود ، دانشگاه شهیدبهشتی همکاری لازم را ندارد

به گزارش وبلاگ جعبه، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به برنامه های قرارگاه اجتماعی در حوزه ساماندهی معتادان متجاهر شهر تهران گفت: شهرداری تهران تکلیفی برای ایجاد زیر ساخت ها ندارد اما در قرارگاه اجتماعی این مسئولیت پذیری مدیریت شهری بود که باعث شد در تهران در زمینه ساماندهی معتادان متجاهر ظرفیت هایی به ظرفیت های قبلی اضافه گردد.

او اضافه نمود: شهرداری تهران فارغ از اینکه در وظایف خود این مسئولیت را داشته باشد یا خیر، تا کنون 5هزار تخت در مرکز و یاورشهرها اضافه نموده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه یاورشهرهایی که وظیفه ساخت و راه اندازی آن برعهده شهرداری تهران قرار داده شد، سخت ترین در نوع خود بوده است، ادامه داد: این مراکز در حوزه سالمندان بالای 65 سال، صغر سنی، معتادان دارای زخم باز و زنان متجاهر به وسیله شهرداری تهران ایجاد شده است تا هم یاری به دستگاه های دیگر که وظایفی در این زمینه دارند، باشد و هم بتوانیم ظرفیت های خود را تکمیل کنیم.

او با اشاره به فعالیت یاورشهر جاجرود اعلام کرد: در حال حاضر پیمانکار یاور شهر جاجرود و بعلاوه پزشکان و مددکاران مستقر شده اند اما مسأله ای که در این میان وجود داشت، این بود که مجوز فعالیت این یاور شهر را باید علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی صادر می کرد که تا به امروز این مجموعه همکاری لازم را در این خصوص با شهرداری تهران نداشته است.

توکلی زاده یادآور شد: در جلسات قرارگاه اجتماعی از دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی درخواست کردیم تا مانند سایر دانشگاه های علوم پزشکی از جمله دانشگاه تهران که مجوز یاورشهرها را برای ما صادر می نماید، در این زمینه همکاری نمایند.

او درباره دلایل طولانی شدن صدور مجوز فعالیت این یاورشهر تاکید نمود: آنطور که با رئیس این دانشگاه صحبت کردیم یک ابهام قانونی مبنی بر اینکه باید مراحل خاصی در خصوص مجوز این مرکز در وزارت بهداشت طی گردد. یعنی به عبارتی در سامانه وزارت بهداشت معین تکلیف گردد تا بتوانند مجوز را صادر نمایند. این در حالی است که طبق صحبت هایی که شهردار تهران با وزیر بهداشت انجام داده است وی شخصا دستور داده تا این مجوزها صادر گردد.

معاون شهردار تهران در شرح بیشتر اضافه نمود: بعضی از دانشگاه های علوم پزشکی در خصوص یاورشهرها به این مساله اشاره می نمایند که در قاعده سامانه های وزارت بهداشت و در قالب هایی که تعریف شده این موارد وجود ندارد و به همین دلیل اعطای مجوز این یاور شهر با تاخیر روبه رو می گردد اما بعضی از دانشگاه های علوم پزشکی مانند دانشگاه تهران با همان دستور وزیر بهداشت مجوز یاورشهر را صادر نموده اند. امیدواریم که این مشکل را دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی هر چه زودتر حل نماید.

منبع: همشهری آنلاین

به "شرح معاون شهردار در خصوص سرنوشت یاورشهر جاجرود ، دانشگاه شهیدبهشتی همکاری لازم را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح معاون شهردار در خصوص سرنوشت یاورشهر جاجرود ، دانشگاه شهیدبهشتی همکاری لازم را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید