تصمیم عجیب دولت انگلیس: ساخت راکتور هسته ای در ماه!

به گزارش وبلاگ جعبه، ایسنا نوشت: آژانس فضایی بریتانیا (UKSA) بیان کرد که مبلغ قابل توجهی را در پروژه شرکت رولزرویس برای فراوری انرژی هسته ای در ماه سرمایه گذاری خواهد نمود.

تصمیم عجیب دولت انگلیس: ساخت راکتور هسته ای در ماه!

آژانس فضایی بریتانیا در بیانیه ای بیان کرد که محققان شرکت رولز رویس در حال کار بر روی یک برنامه میکرو-رآکتور هستند تا تکنولوژی هایی را توسعه دهند که نیروی مورد احتیاج انسان ها را برای زندگی و کار بر روی ماه فراهم کند.

این نهاد دولتی اکنون 2.9 میلیون پوند (حدود 3.52 میلیون دلار) در این پروژه سرمایه گذاری خواهد نمود تا صرف ساخت رآکتور هسته ای مدولار قمری بریتانیا گردد.

آژانس فضایی بریتانیا در این باره گفت: همه مأموریت های فضایی به منبع انرژی برای پشتیبانی از سیستم های ارتباطات، پشتیبانی از حیات و آزمایش های علمی وابسته هستند و انرژی هسته ای این پتانسیل را دارد که طول مدت مأموریت های ماه آینده و ارزش علمی آن ها را به طور چشمگیری افزایش دهد.

اولین اخبار درباره این پروژه بلندپروانه شرکت رولز رویس در سپتامبر 2021 منتشر شد. در آن موقع، این شرکت در حال آنالیز این موضوع بود که چگونه می توان از یک میکرو-رآکتور هسته ای برای به حرکت درآوردن موشک ها در فضا با سرعت های بسیار زیاد استفاده کرد و چگونه این فناوری می تواند پس از آن برای تامین انرژی برای حفاری، پردازش و ذخیره سازی برای کاوش ماه و احتمالا مریخ مورد استفاده قرار گیرد.

این شرکت بعلاوه ادعا نموده که از تجربه خود در توسعه زیردریایی های هسته ای برای نیروی دریایی بریتانیا در 60 سال گذشته استفاده خواهد نمود تا آنچه را که آموخته در فضاپیماها به کار گیرد، زیرا زیردریایی ها و فضاپیماها تا حدودی مشابه هستند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "تصمیم عجیب دولت انگلیس: ساخت راکتور هسته ای در ماه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم عجیب دولت انگلیس: ساخت راکتور هسته ای در ماه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید