باسیل: خواستار دولت نجات در لبنان هستیم

به گزارش وبلاگ جعبه، وزیر امور خارجه و رئیس جریان ملی آزاد لبنان خواستار تشکیل دولت نجات برای حل بحران کنونی این کشور شد.

باسیل: خواستار دولت نجات در لبنان هستیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جعبه به نقل از سایت النشره، جبران باسیل پنجشنبه شب در کنفرانسی مطبوعاتی بعد از نشست فراکسیون لبنان قوی به ریاست خودش گفت: تکرار می کنیم که راه حل واضح است و آن هم تشکیل یک دولت نجات و موثر و متخصص است که رئیس و اعضای آن را افراد کاردان و با صلاحیت و سالم تشکیل دهند. یعنی وزیرانی متخصص و شایسته و توانمند داشته باشند که بتواند اعتماد مردم را احیا و پرونده ها را حل و فصل کند و مورد حمایت نیروهای سیاسی و فراکسیون های پارلمانی باشد.

وی اضافه کرد: اگر حریری بر معادله فقط من و نه دیگری و دوگانه (حزب الله و امل) بر معادله دولت تکنو- سیاسی اصرار کند، ما در جریان ملی آزاد برایمان اهمیت ندارد که در چنین دولتی شرکت کنیم زیرا سرنوشت آن شکست است. ما از مسئولیت فرار نمی کنیم، اما وقتی متقاعد نشده ایم، مسئولیت برعهده نمی گیریم.

وی اضافه کرد: اگر تحرک مردمی یا افراد موثق بخواهند، کرسی های خود را به آنها می دهیم.

وی اضافه کرد: حریری کوشش می نماید این معادله را مطرح کند که با قدرت میثاق بسته شده است که ریاست دولت را برعهده دارد و می خواهد دیگران را کنار بزند. مرحله کنار زدن دیگر به تاریخ پیوسته است. ما هرگز قبول نخواهیم کرد که کسی روی موج انتفاضه برای ضربه زدن به میثاق و شراکت اسلامی - مسیحی موج سواری کند. این معادله ای که ما برای تثبیت آن مبارزه نموده ایم و جایز نیست که وقت بیشتری را برای امری ثابت بگذاریم.

وی اضافه کرد: نیازی به سوزاندن افراد و وارد کردن جایگاهی دینی نظیر دار فتوی برای تثبیت معادله نیست.

باسیل گفت: اگر همان بازی سنتی را مثل گذشته بازی کنیم، برنده خواهیم شد، اما امروز معادلات تغییر نموده است و نمی خواهیم در سیاست برنده باشیم، اما به شکست ختم شویم.

وی اضافه کرد: شکست در زمینه مالی و مالی از 30 سال پیش تاکنون در لبنان باعث فروپاشی شده است. اگر من عملا در ساختار فساد شریک بودم، آیا از سمت این ساختار ترور سیاسی می شدم؟

وی تاکید نمود: تجربه ثابت نموده است که کسی نمی تواند دیگری را کنار بزند. الان زمان تسویه حساب نیست. کسی که می گوید که تنها وزرای تکنوکرات را قبول می نماید، مثل این است که بگوید او تنها فردی است که در فروپاشی و فساد مسئول نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "باسیل: خواستار دولت نجات در لبنان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باسیل: خواستار دولت نجات در لبنان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید