آغاز حملات طالبان؛ دلیل خروج آمریکا از افغانستان

به گزارش وبلاگ جعبه، یک مقام ارشد دولت آمریکا با اشاره به تعیین تاریخ خروج بی قید و شرط نظامیان آمریکایی از افغانستان گفت که 3 دلیل عمده از جمله حملات طالبان در این تصمیم تاثیرگذار بوده است.

آغاز حملات طالبان؛ دلیل خروج آمریکا از افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ جعبه، مقامات دولت آمریکا گفتند که دستکم سه دلیل عمده بر تصمیم جو بایدن برای خروج کامل و بی قید و شرط نظامیان آمریکایی از افغانستان تاثیر داشته که نخستین مورد آن احتمال قوی عدم موفقیت مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان است.

این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده به نیویورک تایمز گفت: این امر تا حد زیادی به دلیل عدم موفقیت دولت ترامپ در پاسخگو قرار دادن طالبان نسبت به تعهدات این گروه در توافقنامه قطر بود.

وی افزود که اگر دولت آمریکا به توافقنامه قطر پایبند نمی بود و خروج از افغانستان را آغاز نمی کرد، نظامیان آمریکایی هدف حملات طالبان قرار می گرفتند.

جین ساکی سخنگوی کاخ سفید روز جمعه اظهارداشت که بخش بزرگی از این تصمیم به دلیل آن اتخاذ شد که اگر نظامیان آمریکایی تا اول ماه می فرایند خروج را آغاز نمی کردند، این نیروها در معرض خطر حملات طالبان قرار می گرفتند.

مقام دولت آمریکا درباره عامل سوم تاثیرگذار بر تصمیم بایدن گفت که آژانس های اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده اند که تهدید داعش و القاعده علیه آمریکا بشدت کاهش یافته است و احتمالاً حداقل دو سال طول می کشد تا این گروه های تروریستی خود را بازسازی کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آغاز حملات طالبان؛ دلیل خروج آمریکا از افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز حملات طالبان؛ دلیل خروج آمریکا از افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید