برنامه ریزی طرفداران ترامپ برای تجمع اعتراضی بزرگ

به گزارش وبلاگ جعبه، خبرنگاران؛ فردا شنبه قرار است طرفداران دونالد ترامپ تظاهراتی در واشنگتن در اعتراض به آنچه تقلب در انتخابات خوانده اند برگزار کنند.

برنامه ریزی طرفداران ترامپ برای تجمع اعتراضی بزرگ

به گزارش وبلاگ جعبه به نقل از فارس؛ کیلی مک اینانی سخنگوی کاخ سفید روز جمعه مدعی شد تظاهراتی بسیار بزرگ از سوی هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در واشنگتن برگزار خواهد شد.

به نوشته پایگاه خبری هیل، مک اینانی در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: بر اساس شنیده ها فکر می کنم [راه پیمایی] بسیار بزرگی باشد، برآوردی در این زمینه ندارم.

تجمع حامیان ترامپ در اعتراض به نتیجه انتخابات آمریکا راه پیمایی میلیونی آمریکا را دوباره عالی کن نام گذاری شده است و گفته می شود از مرکز شهر واشنگتن تا دیوان عالی آمریکا انجام خواهد شد.

گروه های راست گرای افراطی نظیر پسران مفتخر که اکثراً مسلح هستند، دزدیدن دی سی (واشنگتن) را متوقف کنید و نگه دارندگان پیمان برای شرکت در این تجمع اعلام آمادگی کرده اند.

این در حالی است که گروه موسوم به لعنت به آمریکا را دوباره عالی کن که معتقدند ترامپ نتیجه انتخابات را به جو بایدن رقیب دموکرات خود واگذار کرده است نیز قرار است در همین روز وارد خیابان های واشنگتن شوند.

ماریل بوسر شهردار واشنگتن درخصوص این تجمعات گفت: به دنبال کردن این فعالیت ها ادامه داده و در برابر آن ها آمادگی داریم. رئیس پلیس ما نیز موضعی همانند هفته گذشته خواهد داشت و در آنجا خواهیم بود تا از برگزاری مسالمت آمیز تجمعات تحت متمم اول قانون اساسی حمایت کنیم.

علی رغم ارزیابی رسانه های آمریکایی مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، به دلیل مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تأکید وی به شکایت به مراجع حقوقی به خاطر تقلب گسترده در انتخابات، اداره خدمات عمومی این کشور هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

با توجه به عدم پذیرش شکست از جانب نامزد جمهوری خواهان و در جریان بودن برخی اقدامات حقوقی، بایدن زمانی می تواند خود را پیروز قطعی انتخابات بداند که توسط مجمع گزینندگان به عنوان رئیس جمهور مشخص شود و یا ترامپ رسما شکست را بپذیرد.

با این حال سران بسیاری از کشورهای جهان تا کنون به بایدن به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تبریک گفته و درخصوص همکاری با دولت او اعلام آمادگی کرده اند.

منبع: اقتصادنیوز

به "برنامه ریزی طرفداران ترامپ برای تجمع اعتراضی بزرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی طرفداران ترامپ برای تجمع اعتراضی بزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید