آبی با خواص بیشمار

به گزارش وبلاگ جعبه، محققان می گویند آب زیره یکی از نوشیدنی هایی معطر با خواص بی شمار است که می توان از آن برای لاغری استفاده کرد.

آبی با خواص بیشمار

به گزارش وبلاگ جعبه از وبلاگ جعبه، اگر چه زیره یکی از گیاهان معطری است که به عنوان ادویه در میان مردم به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، اما کمتر کسی از خواص دارویی زیره آگاهی دارد و یکی از روش های مصرف این گیاه، نوشیدن آب آن است. از گذشته های دور مردم برای کاهش وزن از این نوشیدنی بهره می بردند.

برای تهیه این نوشیدنی، لازم است یک شبانه روز دانه های زیره را در آب خیس کنید. این ترکیب برای هزاران سال به عنوان یک روش درمانی برای انواع مختلفی از بیماری ها مورد استفاده قرار می گرفته که کاهش وزن یکی از این موارد است.

در کنار کاهش وزن، آب زیره می تواند فرایند سم زدایی بدن را بهبود بخشد، سیستم ایمنی را تقویت کند، باعث تسهیل هضم غذا شده و خوابی آرام و دلنشین را به همراه داشته باشد.

تحقیقات نشان داده است ترکیبی به نام کومینالدهید موجود در زیره می تواند باعث تحریک ترشح اسید معده و بهبود فرایند هضم غذا شود. همچنین این ماده فرایند جذب غذا را تسهیل کرده و باعث تقویت عملکرد دستگاه گوارش می شود.

یافته های پژوهشگران نشان می دهد مصرف تنها دو هفته زیره می تواند باعث بهبود سندرم روده تحریک پذیر شده و همین موضوع می تواند در فرایند کاهش وزن موثر باشد. زیره سطح متابولیسم (سوخت و ساز بدن) را بالا برده و به افراد برای کاهش وزن کمک می کند.

همچنین زیره باعث افزایش سم زدایی بدن و کمک به کبد و کلیه ها در این فرایند می شود. تحقیقات نشان داده است ترکیبات موجود در زیره مانع از آسیب رسیدن به کبد موش های آزمایشگاهی در فرایند سم زدایی شده است.

محققان می گویند آنتی اکسیدان های موجود در زیره باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. همچنین برخی ترکیبات موجود در آب زیره باعث یک خواب آرام در افراد می شود. داشتن یک خواب آرام خود در فرایند کاهش وزن تاثیر گذار است. داشتن خواب مناسب به بدن برای بالا نگه داشتن سطح انرژی و مبارزه با خستگی و بی حالی کمک می کند و همین موضوع باعث می شود فرد بتواند فعالیت های جسمانی بیشتری داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "آبی با خواص بیشمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبی با خواص بیشمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید