400 میلیون سهم شرکت ریل گردش ایرانیان پذیره نویسی می گردد

به گزارش وبلاگ جعبه، امیر ایزدی معاون مالی و مالی هلدینگ فدک طی نشست خبری، هدف از پذیره نویسی سهام در دست انتشار شرکت ریل گردش ایرانیان را تامین مالی برای توسعه خدمات پنج ستاره فدک در شمال و غرب کشور مطرح نمود و گفت: مجموعه فدک با راه اندازی خطوط ریلی در شمال و غرب کشور توسط شرکت حگردش به دنبال این است که هموطنان شمال کشور و همچنین زائران عراقی از خدمات پنج ستاره برای زیارت بارگاه حضرت امام رضا (ع) استفاده نمایند.

400 میلیون سهم شرکت ریل گردش ایرانیان پذیره نویسی می گردد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ جعبه به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، پذیره نویسی سهام در دست انتشار شرکت ریل گردش ایرانیان (سهامی عام در شرف تاسیس) در نماد حگردش از سه شنبه چهارم آذرماه 99 به مدت 30 روز در بازار سوم فرابورس ایران انجام می گردد و به همین مناسبت معاون مالی و مالی هلدینگ فدک ضمن ارائه اطلاعات مربوط به پذیره نویسی، برنامه های عملیاتی حگردش را به عنوان یکی از زیرمجموعه های فدک برای وبلاگ جعبه و سرمایه گذاران تشریح کرد.

امیر ایزدی معاون مالی و مالی هلدینگ فدک طی نشست خبری که امروز به صورت آنلاین در فرابورس ایران برگزار گردید، هدف از پذیره نویسی سهام در دست انتشار شرکت ریل گردش ایرانیان را تامین مالی برای توسعه خدمات پنج ستاره فدک در شمال و غرب کشور بیان کرد و گفت: مجموعه فدک با راه اندازی خطوط ریلی در شمال و غرب کشور توسط شرکت حگردش به دنبال این است که هموطنان شمال کشور و همچنین زائران عراقی از خدمات پنج ستاره برای زیارت بارگاه حضرت امام رضا (ع) استفاده نمایند.

به گفته امیر ایزدی، شرکت ریل پرداز نوآفرین به عنوان مالک برند پنج ستاره فدک طی بیش از 5 سال فعالیت خود به تکنولوژی بنگاه داری در حوزه گردشگری دست یافته است که در نظر دارد این مزیت را به وسیله شرکت ریل گردش ایرانیان به مناطق بیشتری در کشور توسعه دهد.

ایزدی در مورد زمان ثبت شرکت ریل گردش ایرانیان، شروع فعالیت آن و بازگشایی نماد این شرکت در بازار، اظهار کرد: پس از اتمام پذیره نویسی، ثبت شرکت به وسیله اداره ثبت شرکت ها در دستور کار قرار می گیرد که پیش بینی می گردد طی یک تا دوماه انجام گردد و عملیات طراحی، ساخت واگن ها و عملیات بازسازی بلافاصله بعد از دسترسی به منابع پذیره نویسی کلید می خورد. همچنین پیش بینی می گردد کمتر از یک سال شاهد بازگشایی نماد حگردش در بازار فرابورس باشیم.

معاون مالی و مالی هلدینگ فدک در مورد پروژه های شرکت ریل گردش ایرانیان به راه اندازی خط رشت به مشهد و خط کرمانشاه به مشهد با اهداف زیارتی و گردشگری اشاره نمود و گفت: رفت وآمد زوار به خصوص زائران عراقی به حرم امام رضا (ع) رقم قابل توجهی در سال است و طبق آمار سال گذشته بیش از 2 میلیون نفر از عراق برای زیارت وارد کشور شده اند که حاکی از ظرفیت خوبی برای ارائه خدمات در این حوزه به وسیله غرب کشور و کرمانشاه است.

ایزدی از اهداف میان مدت این مجموعه را دسترسی به درآمدهای ارزی دانست و گفت که زوار عراقی معمولا از دلار برای مخارج استفاده می نمایند در حالی که ما خدمات را به ریال ارائه می کنیم و این موضوع به افزایش درآمدهای ارزی در داخل کشور منجر می گردد.

او با بیان اینکه پس از آنالیز نهایی، راه اندازی یکی از خطوط کرمانشاه به مشهد و یا رشت به مشهد با ظرفیت 10 واگن در اولویت قرار می گیرد، اضافه کرد: این دو خط از بخش های جدید بازار ریلی کشور هستند و دسترسی سریع به این بازار به وسیله شرکت ریل گردش ایرانیان انجام خواهد شد.

معاون مالی و مالی هلدینگ فدک در نهایت یادآور شد که دانش فنی مجموعه فدک در طراحی قطارهای پنج ستاره، ساخت مبلمان قطار، ارائه سرویس های باکیفیت به وسیله رستوران های فدک و ... به ارتقای رضایت مسافران منجر شده و این امکانات در اختیار شرکت ریل گردش نیز قرار گرفته است که جهت توسعه آن را هموار می نماید.

لازم به ذکر است از سه شنبه چهارم آذرماه فرایند پذیره نویسی 400 میلیون سهم از سهام در دست انتشار شرکت ریل گردش ایرانیان به قیمت اسمی هر سهم 100 تومان به روش ثبت سفارش شروع می گردد که اشخاص حقیقی می توانند تا سقف 5 میلیون سهم و اشخاص حقوقی تا سقف 10 میلیون سهم از سهام حگردش را ثبت سفارش نمایند. حداقل سهام قابل خریداری نیز یک سهم در نظر گرفته شده است.

مدیر این عرضه شرکت کارگزاری امین آوید و متعهد پذیره نویسی نیز شرکت تامین سرمایه تمدن است.

سرمایه گذارانی که تمایل به شرکت در این پذیره نویسی دارند ضروری است این نکته را مدنظر قرار دهند که پذیره نویسی با عرضه اولیه سهام متفاوت است و صرفا پس از ثبت شرکت و سپس گشایش نماد آن در بازار، امکان خریدوفروش سهام حگردش را خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری آریا

به "400 میلیون سهم شرکت ریل گردش ایرانیان پذیره نویسی می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "400 میلیون سهم شرکت ریل گردش ایرانیان پذیره نویسی می گردد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400 میلیون سهم شرکت ریل گردش ایرانیان پذیره نویسی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید