یک اتوبوس هم در دولت فعلی نتوانستیم بخریم

به گزارش وبلاگ جعبه، عضو شورای شهر تهران گفت: در دولت دوازدهم یک اتوبوس هم نتوانستیم برای شهر تهران خریداری کنیم، چرا که دولت اعتبار لازم را نداد.

یک اتوبوس هم در دولت فعلی نتوانستیم بخریم

ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ؛ با بیان اینکه آلودگی هوا یک عارضه چند بعدی است که عوامل مختلفی در شکل گیری آن نقش دارد گفت: علاوه بر عوامل جوی که غیر قابل اجتناب است یکسری عوامل انسانی و سازمانی هم دخیل هستند.

عضو شورای شهر تهران شرح داد: در خصوص عوامل انسانی هر گونه آلایندگی خودروها و مصرف انرژی و سوخت به هر طریقی می تواند باعث آلودگی گردد و به همین دلیل است که بیشتر به عوامل متحرک که قابل کنترل هستند توجه می کنیم.

او با بیان اینکه بخش دیگر از عوامل آلودگی به ضعف در توسعه حمل و نقل عمومی بر می گردد گفت: متأسفانه به خاطر تحریم نتوانسته ایم حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم.

خداکرمی خاطر نشان کرد: در خصوص خودروهای سواری و موتورسیکلت ها که بخش زیادی از آلودگی هوا را ایجاد می کنند نیازمند کمک مردم هستیم و آن ها باید در زمانی که آلودگی هوا به حد اضطرار می رسد از خودروی شخصی استفاده نکنند و کارهایی را هم که می توانند در آینده انجام دهند به روزهای دیگر موکول کنند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به قانون هوای پاک گفت: با بررسی که بر روی این موضوع انجام دادیم تعیین شد تنها ارگانی که در حوزه های مختلف به وظایفش عمل کرده شهرداری است و بقیه سازمان ها وظایف شان را مسکوت گذاشته اند.

او در خصوص وظایفی که سایر سازمان ها از انجام آن خودداری کرده اند گفت: وزارت کشور وظیفه داشت نسبت به نوسازی اتوبوسرانی و مترو کمک کند و تسهیلات فراهم کند که این کار را نکرد.

خداکرمی افزود: وزارت صنعت هم به وظایف خود عمل نکرده زیرا باید برای خریداری اتوبوس و کمک به ساخت آن در داخل تسهیلاتی می داد که این کار را انجام نداده است.

عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: دولت هم کمترین کمک را در اجرای قانون هوای پاک داشته است. از سازمان محیط زیست تا خود دولت که مهمترین وظیفه شان کمک کردن به نوسازی اتوبوس های کلانشهرها و توسعه مترو است کاری نکرده اند.

او با بیان اینکه در دولت روحانی یک اتوبوس هم نتوانستیم برای شهر تهران خریداری کنیم گفت: دولت اعتبار لازم را نداد و لذا این کار به نتیجه نرسید.

خداکرمی در خصوص انتقال کارخانه های غرب تهران به مکانی دیگر بیان نمود: ما شهرک های صنعتی را به منظور انتقال کارخانه های آلاینده ایجاد کرده ایم اما هنوز برخی کارخانه ها به این مکان نرفته اند .

عضو شورای شهر تهران در پایان در خصوص علت بالا بودن شاخص آلودگی هوا در مناطق جنوبی تهران اظهار کرد: بخش اعظمی از کارخانه ها در جنوب تهران هستند و بخش زیادی از اتوبوس های فرسوده هم در مناطق جنوب شهر تردد می کنند که مجموع این عوامل شاخص آلوگی هوا در این محدوده را بیشتر از سایر نقاط تهران کرده است.

انتهای پیام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "یک اتوبوس هم در دولت فعلی نتوانستیم بخریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک اتوبوس هم در دولت فعلی نتوانستیم بخریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید