گام بلند شرکتی دانش بنیان برای استفاده از ابررایانه ها در صنایع

به گزارش وبلاگ جعبه، یک شرکت دانش بنیان با فراوری نرم افزارهای مختلف، یک گام بلند در حوزه ابررایانه ها برداشت.

گام بلند شرکتی دانش بنیان برای استفاده از ابررایانه ها در صنایع

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ جعبه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امین نظارات مدیرعامل شرکت دانش بنیان رایانش سریع هزاره ایرانیان، در اینباره گفت: مجموعه ما به صورت کلی در حوزه ابرکامپیوترها و بیگ دیتا فعالیت دارد. HPC حوزهای است که در آن احتیاجمندی های سخت افزاری و نرم افزاری مربوط به بحث ابرکامپیوترها معین می گردد. شرکت ما هم در این زمینه محصولات مختلفی فراوری نموده است که از جمله می توان به محصول دانش بنیان نرم افزار زمانبندی مراکز ابررایانه اشاره نمود.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان رایانش سریع هزاره ایرانیان، اضافه نمود: یکی از احتیاجهای کشور ما محصولات مرتبط با شبیه سازی است. مثلاً صنعت نفت و گاز احتیاجمند این است که قبل از شروع حفاری بعضی داده ها به وسیله ابرکامپیوترها آنالیز گردد و در اصطلاح فرایند شبیه سازی حفاری انجام گیرد. بعلاوه شرکت های دارویی یا بعضی صنایع عظیم هم به شبیه سازی های عظیم احتیاج دارند. نرم افزار دانش بنیان ما یاری می نماید که فرایند شبیه سازی با دقت انجام گیرد.

وی گفت: نرم افزار زمانبندی مراکز ابررایانه، یاری می نماید که زمان مورد احتیاج برای پژوهش و تحقیق کاهش یابد و داده های بسیار عظیم در یک زمان کوتاه، مورد آنالیز و تجزیه و تحلیل قرار گیرند. این نرم افزار با یک دهم قیمت نمونه مشابه خارجی عرضه شده است و از قابلیت صادراتی هم برخوردار است.

این فعال دانش بنیان با اشاره به فرایند توسعه ابرکامپیوترها در کشور، اضافه نمود: بسیاری از مشتریان خدمات ما، مراکز دانشگاهی هستند، ما ضمن فروش نرم افزار زمانبندی مراکز ابررایانه یا دیگر نرم افزارها، به آنها یاری می کنیم تا در استفاده از ابرکامپیوترها، مطابق روش های استاندارد و علمی، عمل نمایند.

نظارات با توجه به صندلی کشور، در این رشته، گفت: البته هنوز هم بحث استفاده از ابرکامپیوترها در کشور احتیاج به فرهنگ سازی دارد. صنایع عظیم باید با مزایای استفاده از این روش ها آشنا شوند و این فرایندهای فناورانه را جایگزین فرایند های سنتی نمایند. به همین علت با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک طرح آموزشی را شروع نموده ایم تا به این شرکت ها و فعالان صنایع مختلف، آموزش های گوناگون را ارائه کنیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان رایانش سریع هزاره ایرانیان، ضمن تبیین دورنمای این فناوری ها در کشور، اضافه نمود: ما در این شرکت در کوشش هستیم تا علاوه بر فراوری نرم افزار، بعضی قطعات سخت افزاری مرتبط با ابرکامپیوترها را هم فراوری کنیم و امیدوار هستیم در آینده نزدیک، سبد محصولات ما بسیار متنوع تر گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گام بلند شرکتی دانش بنیان برای استفاده از ابررایانه ها در صنایع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام بلند شرکتی دانش بنیان برای استفاده از ابررایانه ها در صنایع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید