گازگرفتگی جان پدر و پسر قزوینی را گرفت

به گزارش وبلاگ جعبه، پدر و پسری به علت گاز گرفتگی ناشی از روشن بودن موتور برق، جان خود را در ویلای نیمه کاره از دست دادند.

گازگرفتگی جان پدر و پسر قزوینی را گرفت

به گزارش گروه حوادث وبلاگ جعبه از ایرنا، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: ساعت 9 صبح روز چهارشنبه طی تماس با سامانه 125 از حادثه گازگرفتگی در ویلای نیمه کاره در شهرک ویلایی میانچال قزوین خبر داده شد که بلافاصله نیروهای اورژانس و آتش نشانان ایستگاه 4 به محل اعزام شدند.

قدیر موسی خانی اضافه کرد: بر اساس شواهد این افراد به خاطر عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از موتور برق و استنشاق منوکسیدکربن حاصل از بکارگیری موتور برق دچار خفگی شده و جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه کرد: از موتور برق روشن برای تامین گرمایش ساختمان که تمام فضاهای ورود و خروج هوا در آن محصور شده بود، استفاده کرده بودند که به تدریج بر اثر افزایش مونوکسیدکربن ناشی از آن دچار گازگرفتگی شدند.

وی نسبت به خطر گازگرفتگی به عموم مردم هشدار داد و از آنان خواست نسبت به علائمی مانند سردرد و گیجی، هشیار باشند.

موسی خانی گفت: منوکسیدکربن، گازی بی رنگ، بی بو و بدون طعم و غیر محرک است که تماس طولانی با این گاز ، سردرد، گیجی و ضربان شدید شقیقه ها را همراه دارد.

وی با اشاره به سرمای هوا در بیشتر نقاط کشور و استفاده مردم از از وسایل گرما زا به ویژه گاز خانگی، گفت: گاز منوکسیدکربن در اثر سوختن ناقص سوخت های فسیلی مانند نفت، گاز، بنزین، گازوئیل، دوداگزوز اتومبیل و ذغال چوب حاصل می گردد.

وی، وزوزگوش و خواب آلودگی را از علائم گازگرفتگی مطرح نمود و گفت: همچنین فرد مسموم دچار تهوع و تپش قلب می گردد.

رئیس سازمان آتش نشانی قزوین تاکید نمود: حضور در گاراژهای در بسته که در آن اتومبیل با موتور روشن وجود دارد، خطر بروز مسمومیت با منوکسیدکربن را همراه دارد.همچنین هنگام استفاده از بخاری نفتی و گازی، جهت پیشگیری از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن، ضروری است از نصب صحیح و کارکرد مناسب دودکش ها مطمئن شد.

ماه گذشته نیز یک زوج قزوینی در بلوار آیت اله خامنه ای براثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند

منبع: جام جم آنلاین

به "گازگرفتگی جان پدر و پسر قزوینی را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازگرفتگی جان پدر و پسر قزوینی را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید