پوشش نو بیمه ای برای بیماران دیابتی و پرفشاری خون

به گزارش وبلاگ جعبه، رییس گروه داروی دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، از افزایش پوشش هزینه دارو های مورد احتیاج بیماران دیابتی و پرفشاری خون در صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج اطلاع داد.

پوشش نو بیمه ای برای بیماران دیابتی و پرفشاری خون

به گزارش ایسنا، نوشین جزایری درخصوص بسته خدمتی دارویی بیماران دیابتی و مبتلا به پر فشاری خون در صندوق بیماران خاص و صعب العلاج، گفت: پیرو ابلاغیه نسخه دیگر بسته صعب العلاج در دی ماه به وسیله وزارت بهداشت، دارو های دیابت و پرفشاری خون در بسته صعب العلاج لحاظ شده و امکان بهره مندی از مزایای صندوق برای بیماران مشمول فراهم شده است.

وی اضافه کرد: دارو های بسته دیابت شامل 7 قلم از انسولین های قلمی تحت پوشش بیمه است که سهم مازاد آن در بسته صعب العلاج لحاظ شده است، ضمن اینکه 16 قلم داروی خوراکی بیماران دیابتی برای اولین بار در بسته لحاظ شده که 70 درصد از هزینه ها در قالب بسته صعب العلاج تامین می گردد.

او توضیح داد: تا نیمه بهمن ماه طبق آمار اخذ شده، دیابت از نظر دارویی در رتبه چهارم هزینه دارویی صندوق صعب العلاج را به خود اختصاص داده است، بهره مندی این بیماران از مزایای صندوق مبتنی بر نشان دار شدن در سامانه الکترونیک این سازمان است و درحال حاضر بالغ بر 280 هزار نفر نشان دیابت داشته و از خدمات استفاده می نمایند.

جزایری درباره پرفشاری خون نیز اظهار کرد: سهم مازاد 17 قلم داروی تحت پوشش بیمه درقالب صندوق لحاظ شده و برای 10 قلم داروی غیر بیمه ای نیز در بسته صعب العلاج سهم پرداختی در نظرگرفته شده است. در نیمه بهمن ماه دارو های پرفشاری خون نیز به لحاظ هزینه ای در رتبه ششم هزینه های دارویی صندوق صعب العلاج قرار گرفتند و هم اکنون بالغ بر 235 هزار بیمار مبتلا به پرفشاری خون در سامانه سازمان نشان دار شده و از مزایای صندوق بهره مند می شوند.

منبع: فرارو

به "پوشش نو بیمه ای برای بیماران دیابتی و پرفشاری خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش نو بیمه ای برای بیماران دیابتی و پرفشاری خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید