هزینه اداره شهر و حقوق کارکنان از جیب تهرانی ها می رود

به گزارش وبلاگ جعبه، عضو شورای شهر تهران بیان کرد با بیان اینکه مردم تهران هزینه کل شهرداری تهران را و حقوق حدود 70000 کارمند خدوم شهرداری تهران را می دهند و اگر منابع اقتصادی داریم باید آن را صرف درد های اصلی و اولویت های اصلی شهر تهران کنیم، گفت: مدیریت شهری فقط 30 درصد مسائل را حل نماید، کفایت می نماید.

هزینه اداره شهر و حقوق کارکنان از جیب تهرانی ها می رود

به گزارش ایسنا، ناصر امانی پس از استماع اظهارات زاکانی در صحن شورای شهر تهران گفت: از ایشان توقع داشتیم گزارش عملکرد بدهند نه ارائه برنامه و این باعث شد فکر کنیم که در جلسه انتخاب شهردار هستیم. نکته دوم حجم زیاد و متنوع برنامه هایی است که ارائه کردند و نشان می دهد مدیریت شهری چقدر کار دارد و چقدر وظایفش متنوع است و چقدر به هماهنگی، منابع اقتصادی، نیروی متخصص و تیم متخصص و مدیریت قوی و یکپارچه احتیاج دارد. برنامه های آقای زاکانی خیلی زیاد بود و این آرزو های بزرگ احتیاج به یک ظرف بزرگ دارد. آیا ایشان فکر می نماید این ظرف بزرگ یعنی این همه هماهنگی ها، منابع اقتصادی، نیروی متخصص و تیم مدیریت قوی متخصص و هماهنگ و یکپارچه برای اجرای این برنامه بزرگ فراهم شده است؟

وی ادامه داد: نکته سوم اولویت بندی برنامه هاست. با یک دست نمی توان چند هندوانه برداشت. مردم تهران در حال حاضر دو سه مشکل اساسی دارند که هم دوره قبل گفتند و هم دوره ما گفتند؛ اول؛ آلودگی هوا که در برنامه های ایشان چنین چیزی نبود. دوم؛ توسعه حمل و نقل عمومی که به خوبی به آن پرداخته شد، اما به آینده موکول کردند. سوم؛ بافت فرسوده. اگر آقای زاکانی در مدت سه سال و دو ماهی که از شهرداری ایشان و عمر شورا مانده اولویت را فقط روی این سه برنامه بگذارد و 30 درصد این سه معضل در شهر تهران را حل نمایند به عنوان یک شهردار پیروز نام شان برای همواره در تاریخ بلدیه ثبت خواهد شد؛ ولی اگر 100 برنامه خوب را زخمی نماید و هیچ یک را به نتیجه نرساند ابتر می ماند و پاسخی در سه سال و دو ماه آینده برای مردم تهران نخواهیم داشت.

امانی افزود: در مرداد ماه سال 1404 باید این جایگاه و میز را به دیگران تحویل دهیم و اگر می خواهیم برنامه ارائه دهیم باید به مردم بگوییم در این سه سال و دو ماه به جای مانده چه برنامه ای داریم. ما برای چهار سال انتخاب شدیم و بایستی در خاتمه این چهار سال کارنامه ارائه دهیم که حداقل نمره 10 از مردم بگیریم. سه برنامه داریم: اول؛ برنامه پنج ساله سوم، دوم؛ طرح تفصیلی و سوم؛ طرح جامع حمل و نقل عمومی که هیچ کدام از این ها نباید در برنامه مورد خدشه قرار بگیرد.

وی گفت: آقای زاکانی فرمودند اولین برنامه شان پیشرفت حول محور مود های حمل و نقل عمومی است که نمی دانم این یعنی چه؟ توسعه شهر بر اساس طرح تفصیلی خواهد بود و خیمه عمود شهر تهران طرح تفصیلی است و هر توسعه ای در شهر رخ دهد باید حول این محور اتفاق بیفتد. حمل و نقل بایستی به دور طرح تفصیلی بچرخد و و نباید محور پیشرفت قرار بگیرد. حتما باید این سه برنامه مدنظر قرار بگیرد.

امانی با بیان اینکه ما هر کاری می کنیم از جیب مردم تهران است، تاکید نمود: این جلسه شورا که از ساعت 9:15 آغاز شده ثانیه به ثانیه اش از جیب مردم تهران هزینه می نماید و مردم تهران هزینه کل شهرداری تهران را و حقوق حدود 70000 کارمند خدوم شهرداری تهران را می دهند. اگر منابع اقتصادی داریم باید آن را صرف درد های اصلی و اولویت های اصلی شهر تهران کنیم. اگر قرار است نمایشگاهی برگزار گردد، اگر برای برنامه سه سال و دو ماه آینده است عالی است و حتما باید اتفاق بیفتد، اگر برای ارائه گزارش عملکرد است زود است و اگر برای ارائه گزارش 10 سال آینده است هیچ ضرورتی ندارد و نباید پیرامونش هزینه گردد و در بحث مسکن استیجاری روشن نشد که قرار است شهرداری چه کار کند؟

وی گفت: قرار است اجرای قانون اقتصادیات بر ارزش افزوده را به جای وزارت راه، شهرداری به عهده بگیرد؟ این موضوع احتیاج به تصویب مجلس دارد و ما نمی توانیم این کار را کنیم. نقش شهرداری در تمدید اتوماتیک خانه های استیجاری چیست و چه ابزاری دارد که بخواهد به تمدید اتوماتیک خانه های استیجاری یاری کند؟. ضمن اینکه موضوع به شدت مورد اعتراض بعضی از فق ها قرار گرفته است.

منبع: فرارو

به "هزینه اداره شهر و حقوق کارکنان از جیب تهرانی ها می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه اداره شهر و حقوق کارکنان از جیب تهرانی ها می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید