نقض امنیت میلیون ها حساب کاربری اینستاگرام ، اطلاعات کاربران سال ها بدون رمزگذاری در اختیار کارمندان بود

به گزارش وبلاگ جعبه، فیس بوک در یک پست وبلاگی اعلام نمود که امنیت حساب های کاربری میلیون ها کاربر اینستاگرام به خطر افتاده است، این اتفاق پیش از ای نیز برای میلیون ها کاربر فیس بوک اتفاق افتاده بود.

نقض امنیت میلیون ها حساب کاربری اینستاگرام ، اطلاعات کاربران سال ها بدون رمزگذاری در اختیار کارمندان بود

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طی روزهای گذشته اعلام شد که ده ها هزار رمز عبور کاربران اینستاگرام افشا شده است و این موضوعی خطرناک برای کاربرانی محسوب می گردد که به این شبکه اجتماعی اعتماد دارند.اما به نظر می رسد شرایط بسیار وخیم تر از آن چیزیست که ابتدا اعلام شد.

درواقع فیس بوک میلیون ها کلمه عبور کاربران اینستاگرام را در فرمت رمزنگاری ذخیره نموده است که به راحتی از طریق کارکنان این شرکت طی سال های اخیر قابل مشاهده بوده است. این خبر از طریق به روز رسانی بروزرسانی به یک پست وبلاگی از شرکتت فیس بوک منتشر شده است.

فیس بوک میلیون ها گذرواژه کاربران اینستاگرام را به سادگی به خطر انداخته است، اما این موضوعی نو نیست. درواقع فیس بوک در ماه مارس در یک اعلان اولیه همین خبر را در ابعادی کوچک تر علنی نموده بود. این شرکت ابتدا بیان کرد میلیون ها کاربر فیس بوک و ده ها هزار کاربر اینستاگرام درگیر شده اند، اکنون ابعاد رسوایی فیس بوک گسترده تر از گذشته است.

منبع: انتخاب

به "نقض امنیت میلیون ها حساب کاربری اینستاگرام ، اطلاعات کاربران سال ها بدون رمزگذاری در اختیار کارمندان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقض امنیت میلیون ها حساب کاربری اینستاگرام ، اطلاعات کاربران سال ها بدون رمزگذاری در اختیار کارمندان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید