فرودگاه کابل بازگشایی شد

به گزارش وبلاگ جعبه، یک ژنرال ارتش آمریکا بامداد سه شنبه اعلام نمود فرودگاه کابل که به وسیله نیروهای آمریکایی تعطیل شده بود مجدداً بازگشایی شده است.

فرودگاه کابل بازگشایی شد

به گزارش وبلاگ جعبه، یک مقام پنتاگون بامداد سه شنبه گفت فرودگاه بین المللی کابل مجددا بازگشایی شده است.

هانک تیلور، متخصص امور لجستیک در ستاد مشترک ارتش آمریکا بامداد سه شنبه گفت فرودگاه کابل که به علت مسائل امنیتی به وسیله نیروهای آمریکایی بسته شده بود ساعت 19:35 به وقت گرینویچ بازگشایی شد.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون ساعاتی قبل تر گفته بود: در حال حاضر هیچ پروازی از فرودگاه بین المللی کابل به خارج یا به مقصد این مکان انجام نمی گردد. مطمئن نیستم که پروازها چه زمانی از سر گرفته می شوند.

جان کربی از اعزام 1000 نظامی تازه نفس به کابل اطلاع داد و گفت وزارت دفاع آمریکا در کوشش است تا تعداد نیروهای آمریکا در کابل را تا سه شنبه به 3 هزار نفر برساند. وی در ادامه اضافه کرد که هرگونه تهدید و حمله با پاسخ مناسب نیروهای آمریکا روبرو می گردد.

سخنگوی پنتاگون اضافه کرد که وزیر دفاع آمریکا علی رغم تحولات سریع در افغانستان قصد کناره گیری ندارد.

خبرنگار شبکه خبری فاکس نیوز هم گزارش داد که به دستور جو بایدن رئیس جمهور آمریکا 1000 چتر باز راهی افغانستان می شوند و قرار است تا روزهای دیگر تعداد نظامیان آمریکا در این کشور به 7 هزار نفر برسد.

این در حالی است که خبرنگار شبکه خبری الجزیره عصر دوشنبه به وقت تهران از وقوع تیراندازی نزدیک فرودگاه بین المللی کابل اطلاع داد. همزمان یک مقام آمریکایی کشته شدن دو نفر به وسیله نظامیان آمریکایی در فرودگاه بین المللی کابل در جریان تیراندازی چند ساعت قبل تر درهمین فرودگاه تأیید نموده اما مدعی شده که نفرات کشته شده مسلح بوده اند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که نظامیان آمریکایی به دو فرد مسلح در فرودگاه بین المللی کابل شلیک نموده و آنها را کشتند. مقام آمریکایی مدعی شده این دو مرد مسلح در حال نزدیک شدن به نظامیان آمریکایی بوده اند که به منظور تأمین امنیت فرودگاه هنگام خروج آمریکایی ها از آن در این منطقه مستقر شده بودند.

وال استریت ژورنال نوشت که جزئیات اندکی درباره رویایی نظامیان آمریکایی و این افراد مسلح که هویتشان هم معین نشده در دسترس است. مقام آمریکایی علاوه بر این گفت که سه نفر از شهروندان افغانستانی که سوار کناره های هواپیمای نیروی هوایی آمریکا شده بودند زیر گرفته شده و کشته شدند.

تصاویر و ویدئوهای منتشرشده از فرودگاه کابل نشان می داد چندین شهروند افغانستانی هنگام حرکت یک فروند هواپیمای نیروی هوایی آمریکا سوار کناره های هواپیما ونزدیک به بال شده بودند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "فرودگاه کابل بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه کابل بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید