دلیل خروج قطار مسافری مشهد ، یزد اعلام شد

به گزارش وبلاگ جعبه، اطلاعیه شماره دو کمیسیون عالی سوانح در مورد سانحه قطار مشهد - یزد صادر شده که حاکی از عدم رعایت سرعت مجاز به وسیله راهبران قطار مسافری است.

دلیل خروج قطار مسافری مشهد ، یزد اعلام شد

به گزارش باشگاه وبلاگ جعبه، اطلاعیه شماره دو کمیسیون عالی سوانح در مورد سانحه قطار مشهد - یزد صادر شده است. در این اطلاعیه آمده است.

به منظور آنالیز میدانی، جمع آوری اطلاعات و مشاهده آثار سانحه، اعضاء کمیسیون عالی سوانح به محض اطلاع به محل سانحه عزیمت و مراحل و عملکرد عوامل دخیل در سانحه را در فرایند به هم پیوسته ای مورد آنالیز قرار دادند.

در این خصوص مستندات ایستگاهی، شواهد میدانی، اظهارات و مذاکرات با عوامل اجرایی، موارد ثبت شده به وسیله سیستم های نظارتی از جمله گراف سرعت لوکوموتیو (ایونت) و ثبت اطلاعات لاگ ATC، مورد آنالیز قرار گرفته و گزارش کامل آن به مسئولین ذیربط ارسال شده است.

تجزیه و تحلیل مستندات و اطلاعات مذکور حاکی از عدم رعایت سرعت مجاز در سیر قطار مسافری در محل سانحه، انسداد غیرمجاز جهت حرکت قطار مسافری به وسیله بیل مکانیکی و عدم رعایت مقررات ایمنی در محل عملیات تعویض تراورس به عنوان عامل اصلی وقوع سانحه است.

بعلاوه در این خصوص عوامل دیگری که می توانست از وقوع سانحه جلوگیری نماید احصاء شد که به توضیح ذیل اعلام می گردد؛

عدم رعایت سرعت مجاز به وسیله راهبران قطار مسافری.

انسداد غیر مجاز جهت حرکت قطار مسافری به وسیله بیل مکانیکی.

واگذاری مسئولیت راهبری قطار به یاری لوکوموتیوران بر خلاف مقررات عمومی سیر و حرکت به وسیله لوکوموتیوران.

اعلام اتمام عملیات تعویض تراورس و برچیدن ایستگاه موقت قبل از جمع آوری ادوات و تجهیزات از روی خط آهن به وسیله سرپرست عملیات و مسئول ایستگاه موقت.

عدم توجه راهبران قطار به تابلو های هشداردهنده (تابلو های تقلیل سرعت).

عدم یاد آوری تقلیل سرعت 15 کیلومتر بر ساعت از سوی مسئول ایستگاه عباس آباد.

به وسیله کمیسیون عالی سوانح پیشنهاد می گردد که به منظور عدم تکرار سوانح و به حداقل رساندن خطای نیروی انسانی نسبت به استفاده از تجهیزات ایمنی و نظارتی هوشمند، اصلاح ساختار نظارت بر ایمنی شبکه ریلی، تکمیل کادر نظارت منطقه ها، ارتقاء سطح آموزش و اصلاح ساختار نظارت بر عملیات اجرایی با عنایت به برون سپاری فعالیت ها اقدام گردد.

منبع: فرارو

به "دلیل خروج قطار مسافری مشهد ، یزد اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل خروج قطار مسافری مشهد ، یزد اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید