عربستان خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد

به گزارش وبلاگ جعبه، ایرنا نوشت:دولت ریاض در ادامه مواضع کینه توزانه خود علیه ایران خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شده است.

عربستان خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد

به گزارش خبرگزاری سعودی واس، دولت عربستان با صدور بیانیه ای بار دیگر ادعا کرد که ایران از یمن حمایت تسلیحاتی می نماید.

در ادامه این بیانیه که پس از نشست هفتگی سه شنبه شب دولت عربستان به ریاست پادشاه سعودی صادر شده، بر اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تأکید شده است.

دولت سعودی در این بیانیه مدعی شده که سلاح های ایرانی باعث ایجاد ترس و وحشت مردم یمن شده است و از طرفی با آن غیرنظامیان سعودی هدف قرار می گیرند.

هیئت دولت عربستان در این بیانیه همچنین به کوشش های مارتین گریفیتث نماینده سازمان ملل در امور یمن برای برقراری آتش بس در این کشور اشاره و مدعی شده که ریاض از این کوشش ها حمایت می نماید.

دولت سعودی در حالی ادعای حمایت از کوشش های نماینده سازمان ملل برای برقراری صلح در یمن را مطرح می نماید که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان تا پنجشنبه گذشته، 186 بار آتش بس در استان الحدیده (غرب) را نقض نموده است.

از سوی دیگر، مارتین گریفیث نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن سه شنبه خاطرنشان کرد که حملات هوایی جنگنده های ائتلاف به صنعا، غیر نظامیان یمنی را هدف و معرض خطر قرار می دهد.

وی با بیان اینکه بحران یمن، بزرگترین فاجعه انسانی دنیا است و قحطی، این فاجعه را افزایش می دهد، اضافه نمود: آتش بس در تمام مناطق یمن، بازگشایی فرودگاه صنعا و تضمین ورود سوخت و کالا یک ضرورت فوری بشردوستانه برای کاهش این بحران است.

در روزهای گذشته حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن افزایش یافته است و در مقابل نیز نیروهای یمنی در واکنش به این حملات، مناطق غیرنظامی در خاک عربستان را هدف قرار دادند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را شروع کرد، اما در حدود 6 سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "عربستان خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید