تکنولوژی یاری داور ویدئویی مانع AFC برای برگزاری انتخابی جام جهانی

به گزارش وبلاگ جعبه، کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حل معضل VAR در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 می خواهد اقدامی انجام دهد.

تکنولوژی یاری داور ویدئویی مانع AFC برای برگزاری انتخابی جام جهانی

به گزارش وبلاگ جعبه، کنفدراسیون فوتبال آسیا پنجشنبه گذشته در کوالالامپور قرعه کشی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر را انجام داد تا 12 تیم راه یافته مرحله نهایی رقبای خود را بشناسند.

گروه بندی مرحله در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2022 به توضیح زیر است:

گروه A: ایران، کره جنوبی، عراق، سوریه، امارات و لبنان

گروه B: ژاپن، استرالیا، عربستان، ویتنام، عمان و چین

درحالیکه پیش از این گفته می شد کنفدراسیون فوتبال آسیا میخواهد بازی های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 را به صورت متمرکز برگزار کند اما بعد از قرعه کشی اظهار داشت این مرحله به صورت رفت و برگشت برگزار می گردد و فدراسیون ها استادیوم های میزبان خود را معرفی نمایند.

تغییر موضع AFC فدراسیون ها را سردرگم کرد

اما با تغییر موضع AFC در فرمت برگزاری مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 یک تناقض عظیم بوجود آمد و به نوعی فدراسیون ها را سردرگم نموده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از این اعلام نموده بود این مرحله برای اولین با استفاده از تکنولوژی یاری داور ویدئویی(VAR) برگزار گردد.

50 درصد استادیوم ها بدون VAR

ای اف سی در حالی این تصمیم را گرفته که نیمی از استادیوم هایی که فدراسیون های حاضر در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی حضور دارند، مجهز به VAR نیستند و این معضل عظیم پیش روی AFC برای برگزاری مسابقات با فرمت رفت و برگشت است.

با آنالیز 12 تیم راه یافته معین می گردد 6 فدراسیون دارای تکنولوژی VAR نیستند. فدراسیون ایران در راس این فهرست واقع شده است.

عراق، سوریه و لبنان 3 همگروه دیگر تیم ملی کشورمان هستند که این تکنولوژی را در استادیوم های خود ندارد.

در گروه B هم دو کشور ویتنام و عمان مجهز به VAR نیستند. کره جنوبی و امارات از گروه A و استرالیا، ژاپن، عربستان و چین از گروه B این تکنولوژی را دارند.

VAR قرضی یا قسطی راه چاره AFC

با توجه به اینکه 6 فدراسیون این تکنولوژی را تا الان در اختیار ندارند و در مدت 2 ماه آینده بسیار سخت است که به VAR مجهز شوند باعث شده تا کنفدراسیون فوتبال آسیا با برگزاری مسابقات مرحله نهایی به صورت رفت و برگشت دچار مشکل گردد.

اگر شرط استفاده از VAR در این مرحله برداشته نگردد برگزاری این مسابقات به صورت رفت و برگشت در خانه های تیم ها بسیار سخت و غیرممکن است.

طبق آخرین اخبار کنفدراسیون فوتبال آسیا حتی برای برگزاری این مسابقات به صورت رفت و برگشت حاضر شده به صورت قرضی یا قسطی این تکنولوژی گران قیمت را در اختیار فدراسیون های غیرمجهز به VAR قرار دهد.

باید دید در یک ماه آینده فدراسیون هایی که استادیوم هایشان به این سیستم مجهز نیستند برای ارتقای فنی و تکنولوژی خود چه اقداماتی انجام می دهند و فدراسیون فوتبال کشورمان در این خصوص چه برنامه هایی دارد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "تکنولوژی یاری داور ویدئویی مانع AFC برای برگزاری انتخابی جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنولوژی یاری داور ویدئویی مانع AFC برای برگزاری انتخابی جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید