صرفه جویی در مصرف برق با هوشمندسازی ساختمان ها

به گزارش وبلاگ جعبه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عملیات هوشمندسازی ساختمان ها یا به اصطلاح خانه هوشمند اقداماتی است که جهت کنترل و مانیتورینگ کردن تمام قسمت های ساختمان به کار برده می گردد.

صرفه جویی در مصرف برق با هوشمندسازی ساختمان ها

می توان گفت در کنار ایجاد راحتی، هدف اصلی از عملیات طراحی خانه هوشمند و هوشمندسازی ساختمان اداری، تحت نظر داشتن قسمت های مختلف مکان مورد نظر، اعمال فرمان های مختلف به آن ها و موضوع صرفه جویی است.

خانه هوشمند قابلیت های فراوانی مانند کنترل سیستم های روشنایی، سیستم سرمایش و گرمایش، تجهیزات الکتریکی و کنترل درهای ورودی دارد. از رایج ترین جنبه های خانه هوشمند کلیدهای روشنایی یا کلید و پریزهای هوشمند هستند که به سادگی هرچه تمام تر به وسیله فناوری هوشمند کنترل می شوند.

کنترل از راه دور این امکان را فراهم می نماید تا در صورت عدم احتیاج، دستگاه های روشن در داخل منزل را روشن یا خاموش کرد و بعلاوه زمان هایی برای این امر در نظر گرفت.

قابلیت زمانبندی روشن و خاموش شدن اتوماتیک برای سیستم های روشنایی، قابلیت تنظیم هوشمند و اتوماتیک سیستم روشنایی اتاق کودک و فراهم آوردن ایمنی بسیار بالاتر به نسبت کلید و پریزهای ساده برق برای بچه ها از جمله مزیت های ماژول هوشمندسازی منزل است.

هماهنگی با انواع لوازم برقی و الکتریکی از لوازم سرمایش و گرمایش مثل کولر، اسپلیت و پنکه تا لوازم آشپزخانه همانند فر، ماشین لباسشویی، غذاساز، زودپز و در نهایت سیستم های روشنایی و لامپ ها نیز به وسیله این ماژول ممکن می گردد. ماژول هوشمندسازی منزل مزیت کنترل از راه دور خانه و ایجاد امنیت را حتی در زمان های سفر نیز فراهم می نماید.

توسعه هوشمندسازی ساختمان ها در کشور

یک شرکت دانش بنیان به این حوزه ورود نموده و با فراوری محصولات با کیفیت اما با قیمت پایین تر نسبت به نمونه های خارجی توانسته اندازه قابل توجهی صرفه جویی ارزی برای کشور رقم بزند.

در حال حاضر تعداد شرکت های دانش بنیان از مرز 7300 عبور نموده است و فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای رایانه ای و سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک دو حوزه ای هستند که بیشترین تعداد شرکت های دانش بنیان را دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صرفه جویی در مصرف برق با هوشمندسازی ساختمان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی در مصرف برق با هوشمندسازی ساختمان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید