سود سال 98 سهام عدالت تا سرانجام هفته واریز می گردد؟

به گزارش وبلاگ جعبه، مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: با توجه به عدم واریز سود از سوی شرکت های سرمایه پذیر به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی، نمی توان خاطرنشان کرد که در چند روز مانده به خاتمه سال، سود به حساب مشمولان سهام عدالت پرداخت می گردد یا به سال آینده موکول خواهد شد.

سود سال 98 سهام عدالت تا سرانجام هفته واریز می گردد؟

محمدرضا پوررضایی امروز (یکشنبه) در گفت و گو با ایرنا به آخرین شرایط پرداخت سود سال 98 سهام عدالت اشاره نمود و اضافه نمود: تا به امروز هیچ مبلغی از سوی شرکت های سرمایه پذیر به حساب شرکت سپرده گذاری پرداخت نشده است.

مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی خاطر نشان کرد: لازمه پرداخت سود مشمولان سهام عدالت، واریز سود به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی است.

وی با بیان اینکه سود مشمولان سهام عدالت فقط به شرط واریز سود از سوی شرکت های سرمایه پذیر به شرکت سپرده گذاری انجام می گردد، گفت: تا زمانی که فرآیند پرداخت سود به وسیله شرکت های سرمایه پذیر تکمیل نگردد نباید در انتظار پرداخت سود به حساب مشمولان سهام عدالت بود.

پوررضایی گفت: با توجه به وضع موجود نمی توان اظهار داشت که در چند روز مانده به انتها سال، سود به حساب مشمولان سهام عدالت پرداخت می گردد یا به سال آینده موکول خواهد شد.

مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی با تاکید بر اینکه شرکت سپرده گذاری به صورت روزانه پیگیر واریز هر چه زودتر سود از سوی شرکت های سرمایه پذیر است، گفت: سود سهام عدالت به محض واریز به حساب شرکت سپرده گذاری به حساب سهامداران پرداخت می گردد.

رقم سود سال 98 سهام عدالت

وی به رقم دقیق سود سال 98 سهام عدالت اشاره نمود و گفت: برای سهامداران با دارایی 532 هزار تومان رقم 200 هزار تومان و افراد دارای سهام یک میلیون تومان دو برابر سهام 532 هزار تومانی سود دریافت خواهند کرد و مبلغ 400 هزار تومان به حساب آنها واریز می گردد.

پوررضایی با بیان اینکه اکنون فقط باید مرحله نقل و انتقال سود سهام انجام گردد و بعد از آن بلافاصله اقدام به توزیع سود بین مشمولان سهام عدالت خواهیم کرد، اضافه نمود: زمان واریز سود سهام عدالت قابل پیش بینی نیست و اکنون به هیچ عنوان نمی توان زمان مشخصی را برای پرداخت سود سال 98 سهام عدالت اظهار داشت.

مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: ممکن است بخشی از سود سهام عدالت در چند روز آینده و بخش دیگر در سال 1400 واریز گردد، این موضوع وابسته به نحوه واریز سود از سوی شرکت ها است.

ثبت نام 60 درصد از سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در سجام

وی به تعداد سهامداران غیرمستقیم که در سجام ثبت نام نموده اند اشاره نمود و گفت: 60 درصد از سهامداران سجامی شده اند اما باقی سهامداران به دلیل عدم اقدام به ثبت نام در سجام شماره حسابی را برای پرداخت سود اعلام ننموده اند؛ بنابراین سهامدارانی که در سجام ثبت نام و شماره شبا اعلام نموده اند واریز سود برای آنها با سرعت بیشتری صورت می گیرد.

پوررضایی درباره نحوه پرداخت سود سهام عدالت افرادی که در سجام ثبت نام ننموده اند، گفت: بارها اعلام نموده ایم که سهامداران هر چه زودتر برای سجامی شدن اقدام نمایند؛ بنابراین سود این افراد به دلیل عدم ارائه شماره حساب به وسیله سازمان خصوصی سازی انجام می گردد.

به گزارش ایرنا، هفته گذشته محمدعلی دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اطلاع داد:، سود سهام عدالت برای عملکرد سال 98 قبل از عید به صورت متمرکز به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می گردد.

دهقان دهنوی تأکید کرد: کوشش بر این است که قبل از عید 1400 سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز گردد، البته بستگی به این دارد که چه میزان از سود تقسیم شده شرکت های سرمایه پذیر دریافت و تجمیع گردد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه نمود: به هر حال هر میزان از سود که دریافت گردد، قبل از عید به حساب مشمولان واریز می گردد و به جامانده سود بعد از عید 1400 به حساب شان واریز خواهد شد.

منبع: فرارو

به "سود سال 98 سهام عدالت تا سرانجام هفته واریز می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود سال 98 سهام عدالت تا سرانجام هفته واریز می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید