سوئیسی ها در یک همه پرسی با طرح دولت برای تشدید محدودیت ها موافقت کردند

به گزارش وبلاگ جعبه، نتایج اولیه اعلام شده بعد از همه پرسی برگزار شده در سوئیس نشان می دهد که بیشتر شهروندان این کشور با طرح مد نظر دولت و مجلس برای تشدید محدودیت ها به منظور مهار بحران کرونا موافقت نموده اند.

سوئیسی ها در یک همه پرسی با طرح دولت برای تشدید محدودیت ها موافقت کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جعبه به نقل از روزنامه فرانکفورنر آلگماینه سایتونگ، سوئیسی ها، امروز (یکشنبه) در یک همه پرسی به تغییرات قانون ملی کووید 19 که قبلا به وسیله دولت و مجلس تصمیم گیری شده بود رای مثبت دادند.

بر اساس اعلام نتایج اولیه حدود 63 درصد شهروندان به این طرح قانونی رای دادند. این طرح یک مبنای قانونی برای استفاده از گواهی بحث برانگیز سلامت در این کشور ایجاد می نماید. این گواهی نشان می دهد که یک شهروند در این کشور واکسینه شده، از کرونا بهبود یافته و یا تست اخیر کرونایش منفی بوده است. بر اساس این طرح سوئیسی ها باید این گواهی را هنگام ورود به رستوران ها، مراسمات و اماکن تفریحی نشان دهند.

این طرح در عرصه سیاسی و در بین شهروندان در سوئیس مخالفان و موافقان زیادی داشت و در هفته های اخیر بحث های زیادی را در این کشور ایجاد نموده بود.

رای دهندگان در سوئیس امروز یکشنبه برای دومین بار طی کمتر از شش ماه برای شرکت در همه پرسی بر سر محدودیت های وضع شده در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به پای صندوق های رای رفتند.

این همه پرسی در حالی برگزار می گردد که نگرانی ها از موج تازه همه گیری بیماری کووید 19 در پی شناسایی گونه اومیکرون در آفریقای جنوبی افزایش یافته است.

پلیس سوئیس از بیم تظاهرات مخالفان محدودیت های وضع شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از سحرگاه روز یکشنبه راه های ورودی به میدانی را که در مقابل مقر دولت فدرال و مجلس سوئیس در برن قرار گرفته است، مسدود کرد.

تنش های سیاسی اخیر بر سر محدودیت ها برای جلوگیری از شیوع کرونا در سوئیس که به عنوان کشوری با فضای مسالمت آمیز سیاسی شناخته می گردد کم سابقه بوده است.

الن برسه، وزیر بهداشت سوئیس و شماری دیگر از سیاستمداران این کشور طی ماه های گذشته تهدید به مرگ شدند و اکنون مجبور به رفت و آمد با محافظ هستند.

حدود 60 درصد از رای دهندگان ماه ژوئن امسال (خرداد، تیر) در اولین همه پرسی درباره محدودیت های وضع شده برای پیشگیری از شیوع کرونا با این محدودیت ها موافقت نموده بودند. با این حال تصمیم دولت فدرال سوئیس برای گنجاندن طرح استفاده از گواهی سلامت در قانون محدودیت های وضع شده علیه ویروس کرونا باعث شد تا مخالفان استفاده از گواهی سلامت، دولت فدرال را مجبور به برگزاری دومین همه پرسی نمایند.

مخالفان استفاده از گواهی سلامت بر این باور هستند که دولت سوئیس با استفاده از این طرح واکسیناسیون را در عمل اجباری نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سوئیسی ها در یک همه پرسی با طرح دولت برای تشدید محدودیت ها موافقت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوئیسی ها در یک همه پرسی با طرح دولت برای تشدید محدودیت ها موافقت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید