سفرهای شگفت انگیز در جاده های آمریکای جنوبی

به گزارش وبلاگ جعبه، اگر می خواهید به طور کامل از سفرهای ماجراجویانه در آمریکای جنوبی بهره مند شوید، کافی است یک دوچرخه یا ماشین کرایه کنید. در این صورت واقعا می توانید میان یخچال های طبیعی، سواحل شگفت انگیز، جنگل های انبوه، بیابان ها، دریاچه ها، کوه ها و ... سفر کنید. اگر یک اتومبیل داشته باشید می توانید دل به منظره ها بکر و باشکوه بزنید .

سفرهای شگفت انگیز در جاده های آمریکای جنوبی

قبل از حرکت احتیاج به برنامه ریزی دارید. ابتدا باید بدانید چگونه می توانید در یک کشور خارجی اتومبیل کرایه کنید. اگر می خواهید اتومبیل دنده اتومات کرایه کنید، باید پول بیشتری بپردازید. هزینه سوخت را حتما در نظر بگیرید چون قیمت آن از کشوری به کشور دیگر از 1.48 دلار (اکوادور) تا 5.22 دلار(اروگوئه) در هر گالن متغیر است. و توصیه آخر این که از جایی که به آن سفر می کنید اطلاعات دقیقی جمع آوری کنید .

در این مقاله به 5 سفر با اتومبیل در طبیعت بکر و خوش منظر آمریکای جنوبی می پردازیم. پس خودتان را برای سفری با اتومبیل آماده کنید .

در سواحل اروگوئه گشت بزنید

اگر 8 ساعت رانندگی کنید به این ساحل می رسید. کل مسافت رفت و برگشت حدود 217 مایل است. مردم آمریکای جنوبی از ماه دسامبر تا فوریه به خاطر آفتاب تابستانی و موج سواری به این منطقه می آیند. اگرچه بسیاری از تفریحات در اطراف شهر پونتا دلست برقرار است اما شهرهای ساحلی بسیاری نیز وجود دارند که ارزش تماشا را دارند. سفر در طول جاده 10، شما را به سواحل لابارا، مهمان سرای دولتی و منحصربه فرد خوزه ایگناسیو و کلبه های ساحلی پونتا دل دیابلو می رساند.

از مونتویدئو شروع کنید. بیشتر خطوط هوایی و شرکت های کرایه اتومبیل در مرکز اروگوئه کار می نمایند. از این شهر تا پونتا دلست باید 3 ساعت رانندگی کنید. در طول راستا برای استراحت توقف کنید. یک چیویتو سفارش دهید. این غذا که نوعی ساندویچ مخصوص کشور اروگوئه است، از غذاهای اصلی مردم این کشور است و در سه نوع مختلف سرو می گردد؛ چیویتو با مربا، بیکن و نیمرو.

به راهتان در حاشیه ساحل ادامه دهید و برای اقامت یک شبه در تفرجگاه شهر خوزه ایگناسیو برنامه ریزی کنید. در این شهر مردم ساحل جمع می شوند، آتش درست می نمایند و کباب می پزند.

سفر خود را در پونتا دل دیابلو اروگوئه به خاتمه برسانید. این شهر آخرین شهر ساحلی اروگوئه است و به سرعت از یک روستای ساکت ماهی گیری به بهشت موج سواران تبدیل شده است که امواج کالیفرنیایی دارد.

این سفر، آسوده و بدون خطر است. فقط مراقب قیمت های فصل ماشین های کرایه ای باشید که به آن آلتا می گویند؛ در طول فصل تابستان که اوج سفرها در آن اتفاق می افتد، قیمت ها با توجه به افزایش تقاضا افزایش می یابد.

تا یخچال های طبیعی در پاتاگونیا رانندگی کنید

با سه ساعت رانندگی به این منطقه می رسید. راستا رفت و برگشت در مجموع 134 مایل است. جاده ملی 10 آرژانتین در تمام این کشور امتداد یافته است. این سفر با اتومبیل شما را از یخچال های طبیعی بزرگ به بلندترین قله آمریکای جنوبی می رساند. منظره ها خیره نماینده یکی پس از دیگری قرار گرفته اند.

سفر خود را از ال کالافیت شروع کنید. چندین پرواز غیر مسقیم به این شهر وجود دارد و شرکت های کرایه اتومبیل به شما این اجازه را می دهند که هرچه سریع تر خود را به منطقه پاتاگونیا برسانید. ال کالافیت نقطه شروع بسیاری از مسافران و قطب شرکت راهنمایان تور است.

چند ساعتی در جاده ملی 40 در پاناگونیا رانندگی کنید. در این بزرگراه منظره ها بسیار زیبایی مانند رودخانه ها، دریاچه ها و کوه ها وجود دارند که قاب منظره شما را تشکیل می دهند. حتما باک سوخت خود را پر کنید چون در این بزرگراه توقف گاه های بسیار اندکی وجود دارد، به جز یک مهمان سرا یا هتل که هر چند صد مایل یک جا قرار گرفته اند.

یخچال طبیعی پریتو مورنو در پارک ملی لسگلاسیرز قرار گرفته است و اگر از ال کالافیت یک ساعت به سمت غرب رانندگی کنید به این منطقه می رسید. این یخچال طبیعی یکی از 48 یخچالی است که از منطقه یخی جنوب پاتاگونیا تغذیه می گردد. از عرشه های که در آن جا وجود دارد می توانید بنشینید و تکه های یخی را ببینید که به دریاچه آرژانتین سقوط می نمایند. و اگر با راهنمایان تور به این منطقه بروید، حتی می توانید به بالای یخچال های طبیعی بروید.

به سفرتان در ال شالتن خاتمه دهید. کوه فیتز روی بهشت کسانی است که با کوله پشتی به سفر می فرایند. در این منطقه چند اردوگاه و محل پیاده روی برای گشت و گذار وجود دارد، از جمله جاهایی که در نزدیکی یخچال های طبیعی قرار دارند. میان ماه های دسامبر تا مارس به این منطقه سفر کنید چون در این موقع از سال دمای هوا موسمی است و آفتاب بعد از سال 9 شب غروب می نماید.

برای مقابله با خطر خودتان را آماده کنید. این سفر برایتان زیاد هم راحت نخواهد بود. دقت کنید که حتما باک بنزین پر باشد و حتما لاستیک زاپاس به همراه داشته باشید. در جاده های فرعی جاده 40، حتما باید وسیله ای چهار چرخ داشته باشید تا بتوانید به مقصد برسید.

از رشته کوه های آند به آرژانتین بروید

برای رسیدن به این منطقه باید 12 ساعت رانندگی کنید. راستا رفت و برگشت به علاوه عبور از مرز حدود 217 مایل است. شما به راحتی می توانید با هواپیما از سانتیاگو در شیلی، به مندوزا در آرژانتین بروید اما هیچ مجذوب کنندهیتی در این سفر نیست. اگر برنامه سفر می ریزید، اطلاع داشته باشید که سفری پرهیجان را در راه های پر پیچ و خم بلندترین نقاط کوه آند تجربه خواهید کرد و در نهایت به دره وینو خواهید رسید.

سفر خود به آرژانتین را از مرکز شیلی، شهر سانتیاگو شروع کنید. شما به راحتی می توانید در 3 الی 4 روز این سفر را به تجربیات زندگی خود اضافه کنید. اما حتما از قبل با شرکت کرایه اتومبیل تماس بگیرید و به آن ها اطلاع دهید که می خواهید اتومبیل را به خارج از این کشور ببرید چون این کار مستلزم اخذ بیمه های خاصی است.

روستای آسپالاتا در آرژانتین مکان مناسب و محبوبی برای استراحت پس از سفر در کوه های آند است. این روستای دره ای هم سوخت کافی و هم غذای کافی برای ادامه سفر شما به مندوزا را دارد.

سفر شما در شهر مندوزای آرژانتین به خاتمه می رسد. این شهر بسیار آرام است و می توانید برای بازدید از باغ های انگور آن، اقامت خود را چند روز دیگر هم تمدید کنید. در این جا تفریحات هیجان انگیز دیگری مانند دوچرخه سواری، قایق رانی و اسکی نیز وجود دارد.

آب و هوا را حتما به خاطر داشته باشید. این راستا در طول زمستان می تواند صعب العبور گردد. هم چنین به محدودیت سرعت نیز توجه کنید، این راستا پر پیچ و خم است و در بعضی منطقه ها راستا یک طرفه است.

در این سفر حتما باید از قبل برنامه ریزی کنید، در غیر این صورت شاید مجبور شوید که از مرز برگردید. برای وارد شدن به آرژانتین شما به یک نامه محضری از شرکت کرایه اتومبیل احتیاج دارید، به علاوه بیمه های خاصی که لازمه این سفر هستند. حتما این مدارک را به همراه پاسپورت معتبر و گواهی نامه بین المللی خود به همراه داشته باشید. و مطمئن شوید که تمام هزینه های لازم را برای ترک یک کشور و ورود به کشور دیگر را پرداخت نموده باشید.

در آتشفشان های پرو و مرتفع ترین دریاچه جهان سیاحت کنید

برای این که به این منطقه برسید باید 10 ساعت رانندگی کنید. طول راستا رفت و برگشت برابر 186 مایل است. درحالی که بیشتر مردم برای تماشا ماچو پیچو به پرو سفر می نمایند، در جنوب این کشور چندین شگفتی طبیعی وجود دارد که شامل آتشفشان های فعال، دهکده های جزیره ای و دریاچه تیتیکاکا، مرتفع ترین دریاچه جهان می گردد که این دریاچه حدودا 12500 فوت از سطح دریا ارتفاع دارد.

سفر خود را از شهر مستعمراتی آرکوییپا در پرو شروع کنید. این شهر مجذوب کننده، گزینه های زیادی برای پروازهای غیر مستقیم و شرکت های کرایه اتومبیل دارد. سفر شما از کوهپایه های آتشفشان ها شروع می گردد و به دشت های مرتفع در سمت غرب منتهی می گردد.

در طول راستا این جاده توقف کنید تا به نمای آتشفشانی نگاهی بیندازید که دور تا دور آرکوییپا را احاطه نموده اند از جمله استراتوولکان میستی که ارتفاع آن 19000 فوت است. از پونو یک تور با قایق وجود دارد اما سفر به جزیره تاکیل را از دست ندهید. آب شفاف و تمیز، این جزیره یک مایلی را احاطه نموده و اهالی آن به داشتن صنایع فرهنگی و آثار هنری معروفیت دارند.

سفر شما در پونوی پرو خاتمه می یابد، شهری زیبا که بزرگترین دریاچه آمریکای جنوبی در آن قرار گرفته است. این مکان نقطه شروع تورهای روزانه به دریاچه تیتیکاکا است که در آن به جزایر شناور نیز سری می زنند.

اگر به این منطقه می روید، نباید ترس از ارتفاع داشته باشید. ارتفاع پونو حدود 13000 فوت است و این مساله به این معنی است که حتی راه رفتن در اطراف آن شما را خسته می نماید. حتما در طول راستا چندین بار استراحت نموده و آب و مایعات به میزان زیاد بنوشید تا بدنتان با ارتفاع بالا سازگار گردد.

با دوچرخه به نبرد با جاده مرگ بولیوی بروید

حدودا باید 6 ساعت دوچرخه سواری کنید و مسافت آن فقط در راستا رفت 43 مایل است. کسانی به ماجراجویی و سفرهای پرهیجان با دوچرخه علاقه دارند، این جاده همان چیزی است که ان ها می خواهند. جاده نورس یونگاس که به جاده مرگ معروف است، بزرگراهی 43 مایلی است که از جنگل های بارانی آمازون تا دشت های مرتفع بولیوی امتداد می یابد. این سفر برای افرادی که قلب ضعیفی دارند مناسب نیست. برای این که سفر امنی داشته باشید، حتما با یک راهنما به سفر بروید و به خاطر داشته باشید که این جاده یک طرفه شیب های مرگ بار دارد و پر از لجن است و ممکن است رانش زمین نیز اتفاق بیفتد.

سفر خود را از روستای کورویکو شروع کنید که روستای در بالای این بزرگراه است.

هر از گاهی چند کامیون و اتومبیل در جاده حرکت می نمایند اما اغلب اوقات جاده برای دوچرخه سواران کوهستان خالی است. بهتر است با یک تور سازمان یافته به این سفر بروید چون ممکن است با یک توقف کوتاه به دره ای 400 فوتی سقوط کنید.

سفر شما در لاپاز بولیوی به خاتمه می رسد. قبل از این که به مرکز بولیوی برسید، در راستا منظره های از آبشارها و جنگل های انبوهی را خواهید دید که هر بیننده ای را مسحور خود می نماید.

این جاده لقب خطرناک ترین جاده جهان را دارد پس اگر می خواهید به این مسافرت بروید، مساله را سرسری نگیرید. حتما و حتما از یک راهنما و دوچرخه خوب بهره ببرید.

منبع: کجارو / thrillist.com

به "سفرهای شگفت انگیز در جاده های آمریکای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای شگفت انگیز در جاده های آمریکای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید