سال گذشته چند نفر در دریا غرق شدند؟

به گزارش وبلاگ جعبه، سازمان پزشکی قانونی بیان کرد که در سال 1400، یک هزار و 166 نفر براثر غرق شدگی جان خود را از دست داده اند.

سال گذشته چند نفر در دریا غرق شدند؟

به گزارش ایسنا، سازمان پزشکی قانونی گفت در سال گذشته 1166 نفر بر اثر غرق شدگی در کشور جان خود را از دست دادند؛ این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که تعداد تلفات 1188 نفر بود، 1.9 درصد کمتر شده است.

از کل تلفات غرق شدگی در سال گذشته، یکهزار و نه نفر مرد و 157 نفر زن بودند. در این مدت استان های مازندران با 147، خوزستان با 125 و گیلان با 91 فوتی بیشترین آمار تلفات غرق شدگی را داشته اند.

مطابق سال های پیش در سال 1400 نیز بیشترین آمار تلفات غرق شدگی در رودخانه ها ثبت شده است. در این سال 316 نفر در رودخانه ها جان خود را از دست داده اند که این رقم 27.1 درصد کل آمار غرق شدگی در سال گذشته است.

پس از رودخانه ها، بیشترین آمار متوفیات غرق شدگی مربوط به دریا با 201 فوتی است که از این تعداد 185 نفر در منطقه ها غیرمجاز و 16 نفر در منطقه ها ایمن سازی شده جان باخته اند. استخر کشاورزی با 187، استخر شنا با 109، دریاچه مصنوعی و سد با 106، کانال با 94، حوض و حوضچه با 33، چاه با 28 و دریاچه طبیعی با 24 فوتی به ترتیب بیشترین تلفات غرق شدگی را در سال گذشته داشته اند. 68 نفر نیز در سایر مکان های آبی جان خود را از داده اند.

نکته قابل توجه در این آمار افزایش 51.4 درصدی متوفیات غرق شدگی در استخر های شنا نسبت به سال قبل از آن است. در سال 1400، تعداد 109 نفر در استخر های شنا جان باخته اند در حالی که این رقم در سال پیش از آن 72 نفر بود. این رشد آماری لزوم نظارت بیشتر بر استخر های شنا، وجود مربیان حرفه ای و نجات غریق و نیز ارتقای ایمنی در این مکان ها را دو چندان می نماید.

بالاترین تعداد تلفات غرق شدگی در تیرماه 1400

عمده تلفات غرق شدگی مربوط به فصل تابستان و ماه های گرم سال است. در سال گذشته نیز بیشترین آمار کشته های غرق شدگی با 189 فوتی مربوط به ماه تیر است.

در فصل تابستان علاوه بر اینکه حجم سفر ها افزایش می یابد، تمایل به شنا و آب تنی هم به علت گرم بودن هوا بیشتر می گردد که در صورت بی توجهی به نکات ایمنی می تواند زمینه ساز بروز حوادث جبران ناپذیری گردد به نحوی که در تابستان پارسال، 482 نفر بر اثر غرق شدگی جان باختند.

در تعطیلات پیش رو احتیاط را رعایت کنیم

در آستانه تعطیلات عید فطر و احتمال افزایش سفر، به ویژه به منطقه ها شمالی و استان های ساحلی، و بعلاوه افزایش حضور در تفرجگاه ها و شنا در رودخانه ها، استخرها، کانال ها و ... ضروری است که افراد توجه داشته باشند که تنها از منطقه ها مجاز و تحت مراقبت برای شنا کردن استفاده نمایند.

منبع: فرارو

به "سال گذشته چند نفر در دریا غرق شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال گذشته چند نفر در دریا غرق شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید