درخشان: پرسپولیس باید برای لیگ قهرمانان تقویت گردد، گول بردهای یک بر صفر در لیگ را نخورید

به گزارش وبلاگ جعبه، سرمربی پیشین پرسپولیس اعتقاد دارد؛ اگرچه سرخپوشان با بازیکنان فعلی هم به صدر جدول لیگ برتر رسیده اند، اما آنها برای موفقیت در لیگ قهرمانان باید بازیکنان باکیفیتی جذب نمایند.

درخشان: پرسپولیس باید برای لیگ قهرمانان تقویت گردد، گول بردهای یک بر صفر در لیگ را نخورید

حمید درخشان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ جعبه، درباره کیفیت دیدارهای لیگ برتر فوتبال در نیم فصل اول و صعود پرسپولیس به صدر جدول گفت: پرسپولیس پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا اُفت محسوسی داشت و همین مسئله باعث شد نتیجه نگیرد. تیم رفته رفته بهتر شد و خود را به بالای جدول رساند. البته لیگ برتر هم چندان چنگی به دل نمی زد و نکته فنی خاصی در بازی ها نبود که بگوییم لیگ برتر رشد نموده است. سرنوشت بیشتر بازی ها با یک گل رقم می خورد و دیدارها کیفیت مطلوبی نداشت. بخشی از آن به کاهش زمان پیش فصل برمی گردد، اما چند مورد دیگر در آن نقش دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ جعبه بخوانید. (کلیک کنید)

بعضی مربیان با ترفندهای خاصی به دنبال امتیاز هستند

وی با انتقاد از سبک بازی بعضی تیم ها توضیح داد: مربیان ما به مسائل فنی رسیدگی نمی نمایند و با ترفندهای خاصی به دنبال کسب سه امتیاز هستند. آنها از طرفی دیگر نگران هستند که اگر نتیجه نگیرند، ممکن است تغییراتی ایجاد گردد. آنها بازی های باکیفیتی ارائه نمی نمایند و فقط به دنبال کسب امتیاز هستند. هر تیمی از داشته های خود اعم از مهاجم قدبلند یا بازیکن اوت انداز استفاده می نماید و یک بازی هم ندیدیم که نتیجه 4 بر 3 رقم بخورد. قطعاً در دور برگشت بازی ها سخت تر می شوند و تیم ها بسته تر بازی می نمایند.

تیم های پایین جدولی بسته بازی می نمایند و کار تیم های بالای جدولی سخت می گردد

سرمربی پیشین پرسپولیس با بیان اینکه تیم ها در نیم فصل دوم به دنبال از دست ندادن امتیازات هستند و در این بین تیم های پایین جدولی برای سقوط نکردن کوشش می نمایند، اعلام کرد: در نیم فصل دوم چنین تیم هایی تا جای ممکن بسته بازی می نمایند و به دنبال ارائه بازی منطقی و زیبایی نخواهند بود. شما برای کسب امتیاز به زمین می روید که سقوط نکنید؛ به همین دلیل بسته بازی می کنید و وقت تلف می کنید تا به یک امتیاز برسید. تیم های بالای جدولی که می خواهند خوب بازی نمایند، کار سختی دارند و گرفتار تیم های بسته می شوند.

قهرمان نشدن در آسیا در 28 سال گذشته نشان دهنده یک معضل است

درخشان با اشاره به ناکامی طولانی مدت تیم های ایرانی در قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا توضیح داد: تیم های صدر جدولی ما می خواهند در لیگ قهرمانان آسیا بازی نمایند و هدف برگزاری لیگ هم موفقیت تیم ها در این مسابقات است. حذف تیم های ایرانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نشان می دهد لیگ ما پویا نبوده و نگاه ما باید به این باشد که طلسم 28 ساله قهرمانی آسیا را بشکنیم. این یک معضل است و باید به آن توجه کنیم. همچنین باید کیفیت زمین ها و بازی های داخلی را ارتقا دهیم. گذشت نسل ها نشان می دهد بازیکنی پیدا نمی کنیم که گره بازی را باز کند و همه بازیکنان تقریباً در یک سطح هستند.

باید بازیکنان خوبی جذب کنیم، گول بردهای یک بر صفر در لیگ را نخورید

وی در خصوص بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس به خاطر بدهی باشگاه به ماریو بودیمیر، شایان مصلح و سوشا مکانی به وبلاگ جعبه گفت: اگر پنجره نقل وانتقالاتی بسته بماند، کار پرسپولیس برای لیگ قهرمانان آسیا سخت می گردد. تیم در خط حمله نقطه ضعف دارد که باید ترمیم گردد. گول بازی های داخلی و بُردهای یک بر صفر را نخورید. تیم های لیگ قهرمانان آسیا اجازه نمی دهند اینگونه ببرید و همه با تجهیزات کامل و بازیکنان گرانقیمت برای قهرمانی وارد مسابقات می شوند. باید خود را احیا کنیم و بازیکنان خوبی بگیریم.

پرسپولیس با همین نفرات به صدر جدول لیگ برتر رسید و از رقابت جا نماند

سرمربی پیشین پرسپولیس درباره خطر از دست رفتن چند بازیکن در طول مسابقات آسیایی گفت: در خطوط حمله و دفاع ضعف داریم و ممکن است مانند فینال سال گذشته، محروم و مصدوم بدهیم. فلسفه فوتبال همین است که بازیکنان باکیفیتی در نقاط ضعف خود بخرید و اگر این کار را نکنید، جا می مانید. این یک واقعیت است و باید آن را بپذیریم. پرسپولیس با همین نفرات به صدر جدول لیگ برتر رسید و از رقابت جا نماند. با تفاوت های کم و زیاد، می توانید بالای جدول باشید و حتی قهرمان شوید، اما ما باید تیم را برای لیگ قهرمانان آسیا تقویت کنیم تا پس از چندین سال، صندلی خوبی در این رقابت ها کسب کنیم.

سر و صدا کردند تا یک مربی بومی برای نفت مسجدسلیمان انتخاب گردد

درخشان در خصوص انتخابش به عنوان سرمربی نفت مسجدسلیمان و سپس لغو این تصمیم توضیح داد: با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه به توافق رسیدیم و توافق نامه ای امضا کردیم. سپس عزیزانی که روی تیم نفت تعصب داشتند و به این تیم علاقه مند بودند، سر و صدا کردند که یک مربی بومی باید انتخاب گردد. ما هم آنها را اذیت نکردیم و نمی خواستیم تیم به هم بریزد. تصمیم گرفتند مربی بومی برای نفت مسجدسلیمان انتخاب نمایند که برای کادر فنی جدید آرزوی موفقیت می کنم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ جعبه بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "درخشان: پرسپولیس باید برای لیگ قهرمانان تقویت گردد، گول بردهای یک بر صفر در لیگ را نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشان: پرسپولیس باید برای لیگ قهرمانان تقویت گردد، گول بردهای یک بر صفر در لیگ را نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید