بی خیال باشیم، کرونا پیشرفت می نماید

به گزارش وبلاگ جعبه، تهران پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت بر پرهیز از هرگونه عادی انگاری بیماری کرونا از سوی افراد تاکید نمود و گفت: هرچه به سمت بی خیالی و عادی سازی برویم، ویروس کرونا پیشرفت بیشتری می نماید.

بی خیال باشیم، کرونا پیشرفت می نماید

به گزارش ایسنا، سیما سادات لاری با اشاره به تعطیلات اخیر، گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، سال جاری با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، راهپیمایی اربعین نداریم. همه مردم ایران که دل در گرو عشق اباعبدالله (ع) دارند، باید توجه کرد که همان طور که مراسم عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید، انتظار می رود که عزاداران حسینی در اربعین نیز رعایت پروتکل های بهداشتی را مانند تاسوعا و عاشورا در بالاترین حد خود انجام دهند.

وی اضافه نمود: از طرفی عظیم ترین درخواست وزارت بهداشت از مردم در تعطیلات پیش رو این است که از هرگونه سفر خودداری نمایند تا زمینه انتشار ویروس کرونا به شهرستان های دیگر فراهم نشود.

رفتار کرونا به رفتار اجتماعی مردم وابسته است

لاری با بیان اینکه رفتار ویروس کرونا کاملا به رفتار اجتماعی ما بستگی دارد، ادامه داد: همان طور که مشاهده شد، پس از کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و همچنین انجام سفرها و بازگشایی ها، فرایند ابتلا و بستری به علت کرونا در کشور افزایش پیدا نموده است. با این حال نمی توان رفتار ویروس کرونا را به دقت پیش بینی کرد، اما آنچه قطعی است این که هرچه به سمت بی خیالی و عادی سازی برویم، ویروس کرونا پیشرفت بیشتری می نماید.

وی گفت: امیدوارم همدلی و همکاری مردم در هفته های پیش رو با نظام سلامت بالاتر از هفته های اخیر باشد تا از شرایط حال حاضر در موارد ابتلا و بستری و فوت خارج شویم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بی خیال باشیم، کرونا پیشرفت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی خیال باشیم، کرونا پیشرفت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید