بزرگترین واحد جذب مستقیم دی اکسید کربن در آمریکا ساخته می گردد

به گزارش وبلاگ جعبه به نقل از نیواطلس، استان وایومینگ در آمریکا میزبان بزرگترین واحد جذب مستقیم هوا برای حذف دی اکسید کربن اتمسفری خواهد بود.

بزرگترین واحد جذب مستقیم دی اکسید کربن در آمریکا ساخته می گردد

این واحد پروژه بیزون نام گرفته و ساخت آن از سال آینده شروع می گردد. در صورتیکه همه چیز طبق برنامه پیش برود پروزه مذکور تا انتها دهه ظرفیت فعالیت خود را افزایش می دهد تا سالانه 5 میلیون تن دی اکسیدکربن را جذب و به طور ایمن زیر زمین ذخیره کند.

به گفته شرکت کربن کپچر که این واحد را می سازد، پروژه بیزون به عنوان نخستین واحد بزرگ دریافت مستقیم هوا در آمریکا انجام می گردد. شرکت مذکور با فرانتیر کربن سولوشنز همکاری می نماید تا کربن دریافت شده از هوا را زیر زمین ذخیره کند تا به این ترتیب از ورود دوباره آن به جو زمین اجتناب گردد.

ماشین های جذب مستقیم هوا، با یاری مواد جاذب جامد دی اکسید کربن اتمسفر را به سمت خود می کشند. در مرحله بعد آن را در معرض گرما قرار می دهند تا به دی اکسید کربن غلیظ تبدیل نمایند. پس از آن، این ماده غلیظ شده را می توان به سنگ های معدنی در عمق زیاد تبدیل یا به روش های دیگر جدا کرد.

از سوی دیگر می توان آن را در اختیار فراوری نمایندگان محصولاتی مانند سوخت و بتن های نوین قرار داد که از دی اکسید کربن تمیز استفاده می نمایند.

پروژه بیزون در حقیقت در ادامه فعالیت های بلندپروازانه شرکت سوئیسی کلایم ورکز، یک استارت آپ دیگر در همین زمینه است. این شرکت سال گذشته فعالیت خود در نخستین واحد جذب مستقیم هوا شروع کرد که در آن موقع بزرگترین واحد با چنین قابلیتی در سراسر دنیا بود.

این واحد اورکا نام دارد می تواند سالانه 4 هزار تن دی اکسید کربن را جذب کند. در امسال میلادی کلایم ورکز یک واحد بزرگ تر به نام ماموت را راه اندازی کرد که برای جذب 36 هزارتن دی اکسید کربن در سال طراحی شده و فعالیت آن تا دو سال دیگر شروع می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بزرگترین واحد جذب مستقیم دی اکسید کربن در آمریکا ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین واحد جذب مستقیم دی اکسید کربن در آمریکا ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید