افزایش قیمت خودرو در شروع هفته سوم مهر ، قیمت خودرو امروز 17 مهر

به گزارش وبلاگ جعبه، قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز شنبه 17 مهر افزایشی بودند. قیمت پراید 111 بعد از یک ماه مجدد قیمت 155 میلیون تومان را ثبت کرد. قیمت پراید 151 به 154 میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

افزایش قیمت خودرو در شروع هفته سوم مهر ، قیمت خودرو امروز 17 مهر

گروه پژو بعد از دو روز ثبات نسبی قیمت با افزایش قیمت همراه شدند. قیمت پژو 206 تیپ دو به 247 میلیون تومان و 206 تیپ پنج به 296 میلیون تومان رسیدند. تمامی مدل های پژو 207 با افزایش یک تا سه میلیون تومانی همراه بودند.

پژو پارس LX مدل 1400 به 305 میلیون تومان افزایش یاقت. در مقابل قیمت خودروهای دنا و تیبا تغییر قیمت نداشتند و با ثبات قیمت هفته سوم مهر را شروع کردند.

فروش خودروهای خارجی صفر شد / خودرو بخریم یا نخریم؟

با آنکه دولت بارها مخالفت خود نسبت به واردات خودرو را اعلام نموده اما فروشندگان خودرو همچنان نسبت به واردات خودروهای خارجی خوشبین هستند. هم خریداران و هم فروشندگان دست نگه داشته اند تا تکلیف مصوبه مجلس معین گردد.

آنالیز ها نشان می دهد فعلا خریداری در بازار خودرو وجود ندارد. هر چند تعداد فروشندگان در بازار خودرو همچنان زیاد است اما فعلا همه منتظر مانده اند و کسی خودرویی معامله ای نمی کند. حتی فعالان بازار می گویند دلال ها از این بازار عقب نشینی نموده اند.

آینده بازار خودرو چه می گردد؟

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به پیش بینی خود درباره آینده بازار خودرو اعلام کرد: قیمت خودرو در هفته سوم مهر بستگی به تصمیم دولت درباره طرح واردات خودرو دارد. فعلا مردم خودرو نمی خرند و پیش بینی می گردد به علت رکود بازار، قیمت خودرو در هفته پیش رو ثابت بماند.

پیش از این هم ایرنا به نقل از یک نمایشگاه دار خودرو در تهران نوشته بود: اکنون به جز اندک خرید و فروش هایی که افراد نیازمند پول انجام می دهند، معاملات در بازار به صفر رسیده است.

هر چند هفته گذشته وزارت صمت آب پاکی را روی دست مردم ریخت اما همچنان بازار در بلاتکلیفی به سر می برد. در روزهای اخیر سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت گفته بود در شرایطی که تراز تجاری و ارزی کشور متعادل است، واردات خودرو می تواند مفید باشد اما تا خاتمه امسال و تا زمانی که ما به یک توازن در تراز خارجی برسیم، اشتباه است.

با آن که دولت سیزدهم وعده ساماندهی بازار خودرو را داده بود اما باید دید در روزهای آینده به این وعده های مطرح شده چقدر عمل می گردد؟

منبع: تجارت نیوز

به "افزایش قیمت خودرو در شروع هفته سوم مهر ، قیمت خودرو امروز 17 مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت خودرو در شروع هفته سوم مهر ، قیمت خودرو امروز 17 مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید