یکه تازی خودرو های برقی در خیابان های نروژ

به گزارش وبلاگ جعبه، محبوب ترین مدل خودروی برقی در این کشور، خودروی شاسی بلند و هاچ بک آئودی از سری ای-تران بود و خودروی سایز متوسط مدل سه تسلا، در مقام دوم نهاده شد

یکه تازی خودرو های برقی در خیابان های نروژ

نروژ با استفاده از تخفیف های اقتصادیاتی، شهروندان را به خرید این خودرو های حافظ محیط زیست، تشویق می نماید

در سال 2020، خودرو های برقی 54 درصد کل فروش خودرو های جدید در نروژ را به خود اختصاص دادند. این به آن معنی است که نروژ، نخستین کشوری است که طی یک سال، بیشتر از خودرو های بنزینی، دوگانه سوز و گازوئیلی، خودرو های برقی فروخته است.

دولت نروژ میخواهد فروش خودرو های بنزینی و گازوئیلی را تا سال 2025 ممنوع کند و از تخفیف های اقتصادیاتی و تشویق های اقتصادی بهره جسته است تا شهروندان را به خرید این خودرو های مفیدتر در حفاظت از محیط زیست، تشویق کند.

بنابر ارقام منتشر شده فدراسیون جاده های نروژ در روز سه شنبه، خودرو های برقی مجهز به باتری، 54/3 درصد بازار فروش خودرو های جدید در سال 2020 را تشکیل دادند که از آمار 42 درصدی سال 2019 بالاتر بوده است. خودرو های مجهز به موتور های گازوئیل سوز نیز از اوج خود با 75/7 درصد سهم از بازار خودرو های نروژ در سال 2011، اینک در سال 2020 به 8/6 درصد از سهم بازار بسنده نموده اند.

اویویند تورسن، مدیرعامل او اف وی گفت: ما قطعا در جهت مناسب برای دستیابی به هدف معین شده سال 2025 قرار داریم. محبوب ترین مدل خودروی برقی در این کشور، خودروی شاسی بلند و هاچ بک آئودی از سری ای-تران بود و خودروی سایز متوسط مدل سه تسلا، در مقام دوم نهاده شد.

به گفته تحلیل گران این صنعت، با ورود مدل های بیشتر به بازار، فروش خودرو های برقی احتمالا در سال 2021 باز هم رو به افزایش خواهد گذاشت.

کریستینا بو، رئیس اتحادیه خودرو های برقی نروژ که گروهی صاحب نفوذ شناخته می گردد، گفت: پیش بینی اولیه ما این است که سهم خودرو های برقی از بازار فروش خودرو در سال 2021، از مرز 65 درصد عبور کند. اگر ما به این سطح دست یابیم، رسیدن به هدف فروش صرفا خودرو های غیرآلاینده در سال 2025 ممکن خواهد بود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "یکه تازی خودرو های برقی در خیابان های نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکه تازی خودرو های برقی در خیابان های نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید