کاخ جشنواره فیلم فجر کجاست؟

به گزارش وبلاگ جعبه، تهران (پانا) - حدود 25 روز تا شروع چهلمین جشنواره فیلم فجر به جای مانده، اما همچنان کاخ جشنواره معین نیست و با عدم معرفی پردیس سینمایی چارسو و برج میلاد به عنوان سینمای مردمی، به نظر می رسد مانند بسیاری از دوره ها، برج میلاد به عنوان کاخ رسانه اعلام گردد، یا برای اولین بار پردیس سینمایی چارسو، میزبان اهالی رسانه باشد.

کاخ جشنواره فیلم فجر کجاست؟

به گزارش خبرآنلاین، ماجرای انتخاب کاخ جشنواره در چند سال اخیر تبدیل به مسئله ای شده که هیچ کس توجه چندانی به آن ندارد. تقریبا چهار سال پیش بود که خبر رسید جشنواره فیلم فجر تصمیم دارد تا این رویداد فرهنگی را برای اهالی رسانه، در سالنی غیر از سالن 1800 نفری همایش های برج میلاد برگزار کند. جایی که موقعیت را برای اهالی رسانه آسان تر کند. البته پس از معرفی پردیس سینمایی ملت به عنوان کاخ جشنواره، تعیین شد که شرایط چندان هم مطلوب نیست.

سال 98 هم یک موجی راه افتاد تا کاخ جشنواره به برج میلاد بازگردد اما این اتفاق رخ نداد و سی و هشتیمن جشنواره فیلم فجر هم در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید تا در نهایت سی و نهمین جشنواره فیلم فجر دوباره به برج میلاد بازگشت.

سینماهای مردمی چهلمین جشنواره فیلم فجر

چهارشنبه 15 دی، اسامی سینماهایی که میزبان چهلمین جشنواره فیلم فجر هستند منتشر شد. در جنوب و مرکز تهران، سینماهای آزادی، صبامال، بهمن، استقلال، راگا، دیدن، کیان و لوتوس مال، در شرق تهران، هدیش مال، هروی سنتر، نارسیس، ماندانا، شکوفه و تیراژه، در غرب تهران، ایران مال، کوروش، مشخص مال، مگامال و زندگی، در شمال تهران، آستارا، ارگ تجریش، جوان، شمیران سنتر، فرهنگ، گالریا، ملت و موزه سینما معرفی شدند.

البته نام پردیس سینمایی چارسو که هرسال به عنوان سینمای مردمی معرفی می گردد، در بین اسامی سینماها به چشم نمی خورد و از آن جایی که از برج میلاد هم نامی برده نشده بود، به نظر می رسد که کاخ جشنواره در برج میلاد برگزار گردد، البته ممکن است سینمای چارسو هم یکی از گزینه های روی میز باشد به این علت که تجربه برگزاری جشنواره هایی مثل سینما حقیقت و جشنواره جهانی فیلم فجر را پشت سرگذاشته است و از لحاظ دسترسی به پارکینگ، آنتن دهی، تعداد سالن، جایگاه و موارد دیگر موقعیت خوبی دارد.

دغدغه انتخاب کاخ جشنواره تا کی ادامه دارد؟

اما مشکل اصلی اینجاست که چرا هر سال برگزار کنندگان جشنواره و اهالی رسانه، باید دغدغه انتخاب کاخ جشنواره را داشته باشند؟ راهکار شاید در درازمدت همانی باشد که ابراهیم داروغه زاده سه سال پیش در اکانت توئیترش نوشت: آقای دکتر حناچی لطفا به فکر ساخت یک مجموعه باشکوه برای جشنواره فیلم فجر باشید. این درخواستی بود که چند روز بعد پیروز حناچی در پاسخ به سوال یک رسانه گفت که برای انجام آن با اهالی سینما وارد مذاکره خواهد شد.

اما پس از گذشت سه سال هنوز اقدامی صورت نگرفته است. حضور همه اهالی رسانه در سالنی که عوامل فیلم هم در آن حضور دارند حتما یکی از مواردی است که در همه جشنواره های بزرگ رعایت می گردد اما آیا این مسئله باعث می گردد که چیدمان نامناسب و تفاوت کیفیت صدای سالن همایش های برج میلاد را با سالن سینما نادیده گرفت؟

منبع: خبرگزاری پانا

به "کاخ جشنواره فیلم فجر کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ جشنواره فیلم فجر کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید